https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prawie osiemset zgłoszeń!

Szymon Cieślak
Była to już dziesiąta edycja tego cieszącego się sporym zainteresowaniem konkursu. Jak co roku, werdyktu jury uczestnicy wysłuchali w Muzeum Ziemi Pałuckiej.

Była to już dziesiąta edycja tego cieszącego się sporym zainteresowaniem konkursu. Jak co roku, werdyktu jury uczestnicy wysłuchali w Muzeum Ziemi Pałuckiej.

<!** Image 2 align=right alt="Image 117606" sub="Na ogłoszenie wyników do Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie przybyło tylu uczestników, że ledwo zmieścili się
w sali im. Tadeusza Małachowskiego. Na zdjęciu nagrodę odbiera Zbigniew Witkowski z DPS w Podobowicach">W tym roku w komisji oceniającej prace w kilku kategoriach zasiedli: Eugeniusz Izdebski, Ludwika Adamczyk, Janina Drążek, Jarosław Dłutkowski, Maria Piechowiak, Grzegorz Rutkowski oraz Sławomir Chojnacki.

Trudny wybór

- Po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs, stwierdziliśmy, że wpłynęło ich aż 797. Przy typowaniu nagród braliśmy pod uwagę zgodność pracy z tematem, wrażenie artystyczne oraz staranność wykonania – mówił Eugeniusz Izdebski, który wraz z Ludwiką Adamczyk przewodniczył jury.

W kategorii „fotografia”, 10. Regionalnego Konkursu Ekologicznego „Zachowaj piękno Pałuk na kolejne tysiąclecie”, przyznano dwa pierwsze miejsca. Zdobyli je Szymon Płachta z Inowrocławia oraz Wiktoria Skrzypczyk z Barcina. Nagrodą za drugie miejsce wyróżniono Agatę Stefaniak ze Żnina i Marcina Wiatr z Lubostronia. Trzecie miejsce zajęli: Elżbieta Witkowska z Kcyni, Eryk Weber z Mogilna i Monika Domińska z Szubina. Przyznano także osiemnaście wyróżnień.

<!** reklama>W kategorii „malarstwo i techniki inne” jury postanowiło nagrodzić pierwszym miejscem aż sześciu uczestników: Małgorzatę Pietrzykowską ze Żnina, Beatę Dolatę z Rogowa, Damiana Kowalewskiego z Janowca Wielkopolskiego, Kingę Grabowską z Łabiszyna oraz Małgorzatę Kruszka i Marcina Kościelniaka z Mogilna.

Dwie ostatnie kategorie to wyróżnienia. Odebrali je zarówno podopieczni placówek opiekuńczych z terenu powiatu żnińskiego oraz uczestnicy Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach. W tej pierwszej grupie znaleźli się: Tomasz Topolski z Barcina, Zbigniew Witkowski z Podobowic i Mirosław Nitecki z Podobowic.

Piękno Pałuk

- Prace wykonane zostały starannie i zgodnie z tematem. Wszystkie ukazywały piękno Pałuk - podsumowali członkowie jury.

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski