Tym razem był to ,,Front nadnotecki Powstania Wielkopolskiego”. Pod takim tytułem POAK realizował projekt, dofinansowany przez powiat nakielski. W projekcie udział wzięła młodzież z Gimnazjum nr 1 z Szubina, pracownicy Muzeum Ziemi Szubińskiej oraz przedstawiciele Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Trasa wycieczki miała swój początek w Słupach, a następnie w Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie uczestnicy obejrzeli film o Powstaniu Wielkopolskim. Na cmentarzu pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Szubinie złożono kwiaty i zapalono znicze. Następnie udano się do Nakła pod pomnik na rynku, gdzie modlitwę za poległych powstańców poprowadził ks. kan. Leszek Kroll, proboszcz parafii pw. św. Wita w Słupach.
Kolejnym odwiedzonym miejscem było Muzeum Kultury Ludowej w Osieku.
- Uważam, że wiedzę o wydarzeniach historycznych trzeba przekazywać młodemu pokoleniu nie tylko z uwagi na przeszłość, ale też w trosce o dziś i jutro. Pamięć społeczna, wspólna historia, którą dzielimy z ludźmi ze swej grupy lokalnej, społecznej czy zawodowej ma duże znaczenie w tworzeniu i utrzymaniu tożsamości - mówi Marlena Posadzy, szefowa akcji katolickiej w Słupach. - Ludzie w każdym wieku mogą uczyć się razem i od siebie nawzajem, czego doświadczamy w parafialnym oddziale Akcji Katolickiej poprzez realizację tego typu projektów - dodaje Marlena Posadzy.
Poznają miejsca pamięci
Iwona Matusiak

Jednym z punktów wycieczki był cmentarz w Szubinie i Pomnik Powstańców Wielkopolskich
Parafialny oddział Akcji Katolickiej po raz kolejny wyruszył do miejsc pamięci narodowej, oddając cześć poległym uczestnikom Powstania Wielkopolskiego.