Zgłoszenie o pożarze lokomotywy na dworcu w Lesznie wpłynęło do strażaków około godz. 11.00. Skład intercity Kraków - Kołobrzeg był wypełniony.
Pożar pociągu "Malczewski" relacji Kraków - Kołobrzeg na stacji w Lesznie
Na miejsce wysłano kilka jednostek strażackich. Dojazd strażaków na peron drugi, gdzie zatrzymała się lokomotywa, był niemożliwy. Wozy musiały stawać od strony ulicy Towarowej.
Pociąg relacji Kraków - Kołobrzeg wjechał na dworzec w Lesznie od strony Wrocławia tuż przed 11.00.
800 osób ewakuowano na dworcu w Lesznie. Zapaliła się lokomotywa
- Czułem już, że w wagonie zaczęła rosnąć temperatura. Poczułem też swąd jakby okładzin - mówi nam jeden z pasażerów.
Pociąg Kraków - Kołobrzeg zatrzymany w Lesznie. Powodem pożar
Ze składu ewakuowano wszystkich pasażerów. To kilkaset osób. Czekają teraz na podstawienie innego pociągu. Zawiadomiono już także sztab kryzysowy w Lesznie. Jest gorąco, a nie wszyscy podróżni znaleźli cień pod dworcowymi wiatami w Lesznie.
Samo gaszenie pożaru w lokomotywie nie jest łatwe. Dym był widoczny z wnętrza elektrowozu, ale akcja jest trudna. Strażacy muszą korzystać z aparatów z powietrzem.
- Pożar został już zlokalizowany. Palił się przedział silnika. Nikt nie został poszkodowany - mówi nam Szymon Kurpisz, zastępca komendanta straży pożarnej w Lesznie.
AKTUALIZACJA
O godzinie 12.00 pozwolono na powrót pasażerów do wagonów. Lokomotywa, w której doszło do pożaru cały czas jest podczepiona do wagonów, ale nie stanowi już zagrożenia. Ma zostać usunięta i zastąpiona inną, która poprowadzi dalej skład.
Pożar lokomotywy na dworcu PKP w Lesznie - ZOBACZ WIDEO