- Wezwania te skierowano do nowożeńców w związku z prowadzonymi działaniami w stosunku do: właściciela sali weselnej, zespołu muzycznego, członka zespołu muzycznego, przedsiębiorców prowadzących lokale gastronomiczne oraz podatnika świadczącego usługi obsługi muzycznej imprez - czytamy w odpowiedzi na pytanie posła Tyszki. Podpisał ją podsekretarz stanu, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Paweł Cybulski.
Dodatkowo urzędnik wskazał, że „podjęto czynności sprawdzające w zakresie nieujawnionych źródeł dochodu w jednym przypadku (z uwagi na powołanie przez małżonków na przychody z prezentów ślubnych jako pokrycie wydatków) oraz prowadzono jedno postępowanie podatkowe wobec podatnika, który wskazał jako źródło pokrycia wydatków na zakup środków trwałych, przychody z prezentów ślubnych z wesela w Armenii.
Wiceminister Cybulski zaznaczył także między innymi, że skierowano do wszystkich dyrektorów Izb Administracji Skarbowej pismo dotyczące „niedopuszczalności stosowania przez podległych urzędników praktyk, które naruszają zaufanie obywateli do działań KAS” (Krajowej Administracji Skarbowej - red).
W wyżej wymienionych zaleceniach wskazane zostało, że administracja publiczna ma wspierać i pomagać przedsiębiorcom oraz, że powinna działać również w sposób zgodny z zasadą proporcjonalności wyrażaną w konstytucji.
- wskazał Cybulski.
Przypomniano w wystąpieniu również - wynika z odpowiedzi wiceministra - że niedopuszczalne są sytuacje, w których dochodzi do złamania wspomnianych zasad poprzez „nadużywanie swoich kompetencji, czy nadmierne wkraczanie w sferę prywatną.”
Wskazano tez, aby „czynności podejmowane przez urzędników” były proporcjonalne do „poziomu ryzyka i skali potencjalnych nieprawidłowości, a także, aby były jak najmniej uciążliwe dla przedsiębiorców”.
Izabela Janachowska o polskich weselach: Bardzo się zmieniły. Są ciekawsze, zaskakujące, młodzi chcą się wyróżniać
POLECAMY NA STREFIE BIZNESU: