Klub założony został w 1976 roku, jednak obecną nazwę nosi od 1983. Od samego początku nastawiał się na popularyzację żeglarstwa wśród najmłodszych. I to nie zmieniło się do dzisiaj. Zjednoczeni prowadzą szkółkę dla dzieci w wieku 6-12 lat, organizują liczne obozy i półkolonie, nie brakuje też wyjazdów na zawody. Ponadto, wraz z Niepublicznym Przedszkolem Bajka, klub realizuje – zatwierdzony przez Bydgoskie Kuratorium Oświaty – program pn. ABC Żeglowania.
W maju zaczęły się „Poniedziałki Żeglarskie”, czyli darmowe spotkania treningowe dla dzieci w wieku 6-9 lat (potrwają do września). Ich celem jest poznanie najpopularniejszej na świecie łodzi klasy Optimist, przeznaczonej dla dzieci.
- W trakcie zajęć poniedziałkowych w godz. 16.30-18.30 na bydgoskim „Balatonie” przy ul. Polanka 13, najmłodsi adepci żeglarstwa poznają łódkę oraz sprawdzą się żeglując na wodzie – piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej.
Rodzice mogą zgłaszać swoje pociechy do bezpłatnych zajęć wypełniając formularz znajdujący się na stronie www.zjednoczeni.bydgoszcz.pl/poniedzialki-zeglarskie. Wystarczy wybrać dogodny termin zajęć, podać imię, nazwisko i datę urodzenia dziecka oraz wpisać adres email i numer telefonu kontaktowego do opiekuna. Decyduje kolejność zgłoszenia w danym terminie. Każdy otrzyma zwrotne potwierdzenie uczestnictwa.
To też może Cię zainteresować
Optimist to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Jest to łódka regatowa. Jej kokpit zajmuje połowę jachtu. Łódka wykonana jest zazwyczaj z włókna szklanego, choć zdarzają się drewniane kadłuby. W Polsce pierwsze Optimisty pojawiły się w połowie lat 60. XX wieku. Optimisty często nazywane są „mydelniczkami”.
Projekt Klubu Sportowego Zjednoczeni realizowany jest w ramach ministerialnego projektu „Sport dla Wszystkich”. Ma on na celu popularyzację sportu w społeczeństwie poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania aktywności różnych grup społecznych i środowiskowych. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło w tym roku na ten projekt 100 milionów złotych.
