Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz do końca walczyły z Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin [zdjęcia kibiców]

Koszykarki znad Brdy w piątek wieczorem minimalnie przegrały w "SISU Arenie" w ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. Do fazy play-off nasze panie przystąpią z 6. miejsca.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - Pszczółka Polski Cukier AZS-UMCS Lublin 55:61

Kwarty: 16:21, 14:15, 11:7, 14:18.
Basket 25: Fontaine 5, Alleyne 10, W. Sobiech 5, Eivery 0, Michałek 11 oraz Stankiewicz 6, Zmierczak 0, Zasada 6, Poboży 0, Miškinienė 12.
Pszczółka: Jakubcova 9, Mack 22, Smalls 9, Stanaćev 3, Trzeciak 0 oraz Sklepowicz 2, Duchnowska 0, Fassina 11, Niedźwiedzka 0, Kuczyńska 3, Kurach 2.

Inauguracyjna połowa miała dwa oblicza. W 1. kwarcie przeważały przyjezdne (21:16), po krótkiej przerwie do głosu doszły gospodynie. Na 2 minuty przed przerwą był remis 30:30. Niestety, w końcowych sekundach sędziowie dopatrzyli się przewinień Nathalie Fontaine oraz Wiktorii Zasady przy trafieniach Natashy Mack. Amerykanka nie myliła się potem z linii rzutów wolnych i do szatni koszykarki z Lublina schodziły z 6 oczkami przewagi (36:30).

Po zmianie stron obserwowaliśmy wymianę ciosów, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Decydujące okazały się wydarzenia przy stanie 52:51 dla Pszczółki. Najpierw Martina Fassina popisała się akcją 2+1. Następnie Angelika Stankiewicz chybiła zza łuku, na co skutecznym wejściem pod kosz odpowiedziała Mack (57:51). Tej zaliczki lublinianki już nie roztrwoniły, triumfując ostatecznie 61:55.

Taki wynik oznacza, że podopieczne trenera Piotra Kulpekszy przystąpią do play-off z 6. miejsca i w ćwierćfinale zagrają z VBW Arką Gdynia. Ekipa z Trójmiasta dwa razy pokonała bydgoszczanki w sezonie zasadniczym...

W weekend dokończenie ostatniej kolejki sezonu zasadniczego EBLK; już teraz wiadomo, że z elity spadła drużyna GTK Gdynia. W gronie najlepszych pozostają m.in. koszykarki Energi Toruń. "Katarzynki" w niedzielę zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec (godz. 18.00).