Bydgoski zespół startował na Łotwie tylko raz, w 2008 roku. Przegrał wówczas 43:47. Ale żaden z obecnych zawodników, którzy pojadą w niedzielę, nie walczył w tamtym spotkaniu.
<!** Image 2 align=none alt="Image 175752" sub="Dzięki umowie działaczy z Grzegorzem Walaskiem i Emilem Sajfutdinowem w dwóch meczach młodzieżowcy Polonii mogą jeździć w lidze w komplecie.
Od lewej: Mikołaj Curyło, Damian Adamczak i Szymon Woźniak. Fot. Jarosław Pabijan">Do Daugavpils jadą wszyscy razem oprócz Roberta Kościechy (dojedzie z rodzinnego Giżycka) i Grzegorza Walaska. - Będziemy mieszkać w hotelu w Wilnie. Planujemy też zwiedzanie tego miasta - mówi „Expressowi” Jerzy Kanclerz, dyrektor ds. sportowych Polonii.
W ubiegłym tygodniu Lokomotiv nie miał z kim walczyć, a Lechma Poznań została ukarana walkowerem za stawienie się w Daugavpils tylko w czteroosobowym składzie. Lechma miała dysponować regulaminowym składem na Łotwie, ale w sobotę kontuzji doznał Norbert Magosi i nie miał kto go zastąpić.
Poloniści takiego psikusa nie sprawią. W ich składzie zabraknie jedynie Emila Sajfutdinowa (dziś i w poniedziałek startuje w Anglii), który ustąpił miejsca młodszemu koledze (dzięki temu klub zaoszczędzi trochę pieniędzy). A w ekipie gospodarzy może wystąpić Wadim Tarasienko, który - jak się dowiedzieliśmy - z powodu braku wizy nie będzie mógł pojechać w pierwszym finałowym turnieju indywidualnych mistrzostw świata juniorów w angielskim Poole.
- Co prawda jest to mecz o pietruszkę, aczkolwiek nie lekceważymy przeciwnika - dodaje Kanclerz.
<!** reklama>W drugim meczu I ligi: Grudziądz - Poznań (w Pile, godz. 17). Spotkania: Gniezno - Gdańsk i Rybnik - Łódź odbędą się 31 lipca.
I jeszcze jedno. W rundzie finałowej Polonię czeka, między innymi, mecz 7 sierpnia. Ale w tym terminie ma też się odbyć półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów. Barw biało-czerwonych mogą bronić m.in. Woźniak i Curyło.
- Jeżeli do tego dojdzie, wyjdziemy z propozycją przełożenia meczu - wyjaśnia dyrektor Polonii.
Aktualna tabelka dla czołowych czterech drużyn, które w II fazie rozgrywek walczyć będą o awans (uwzględnia punkty i bonusy tylko za mecze pomiędzy tymi ekipami):
1. Bydgoszcz | 6 | 13 | +65 |
2. Gniezno | 5 | 5 | -7 |
3. Grudziądz | 6 | 5 | -38 |
4. Gdańsk | 5 | 4 | -20 |
wg średniej biegopunktowej
- Darcy Ward (Wybrzeże)
- Emil Sajfutdinow (Polonia)
- Grzegorz Walasek (Polonia)
- Antonio Lindbaeck (ROW)
- Krzysztof Buczkowski (GTŻ)