Pokaz siły Triumfu

Małgorzata Pieczyńska
Paulina Przywecka (Triumf Start Bydgoszcz) wywalczyła złote medale w juniorkach i seniorkach podczas mistrzostw Polski niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów w Katowicach.

Podopieczna trenera Andrzeja Ofczyńskiego w kat. do 60 kg wynikiem 82,5 kg wyrównała rekord życiowy i zapewniła sobie miejsce w kadrze narodowej na mistrzostwa świata w Kuala Lumpur (24-31 lipca br.). Zanim jednak poleci do Malezji, będzie szlifowała formę podczas zgrupowania reprezentacji Polski w Wiśle.<!** reklama>

Złoto Tomaszewskiej

Katowice okazały się szczęśliwe także dla pozostałych sztangistów Triumfu Startu. Wśród juniorek zwycięstwo odniosła Monika Tomaszewska, która w wadze do 40 kg wycisnęła ciężar 32,5 kg. Srebrne medale zapewnili sobie: w kat. do 56 kg Marcin Spychalski - 125 kg, w kat. do 82,5 kg Bogdan Piełowski - 135 kg, a w kat. +100 kg Grzegorz Kowalewski - 115 kg. Na najniższym stopniu podium w kat. do 75 kg stanął Waldemar Witkowski - 110 kg.

Czwarte lokaty zajęli natomiast junior Marcin Pawlicki w kat. 56 kg - z wynikiem 82,5 kg oraz w wadze do 82,5 kg Leszek Niewiarowski, osiągając rezultat 117,5 kg. Debiutant junior Mirosław Leśniewski nie został sklasyfikowany.

Cieszą medale Przyweckiej

- To był bardzo udany start - mówi Andrzej Ofczyński, szefa wyszkolenia PZSN i zarazem trener kadry narodowej. - Szczególnie cieszą mnie medale Pauliny Przyweckiej, która przygotowania do mistrzostw kraju doskonale pogodziła z maturą i w pełni zasłużyła na nominację na mistrzostwa świata. Razem z trenerem Adamem Kuźmińskim jesteśmy też zadowoleni z postawy pozostałych naszych sztangistów, zwłaszcza że w tym gronie startowało aż trzech juniorów - debiutantów.