https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogoda na wrzesień i jesień [2019]. Długoterminowa prognoza pogody [9.09.2019]

sier
Pogoda na jesień 2019. Jaka aura czeka nas we wrześniu, październiku i listopadzie? [długoterminowa prognoza]
Pogoda na jesień 2019. Jaka aura czeka nas we wrześniu, październiku i listopadzie? [długoterminowa prognoza] Archiwum Polska Press
Amerykański serwis pogodowy AccuWeather opublikował długoterminową prognozę na jesień 2019. Jaka pogoda czeka Polskę i Europę we wrześniu, październiku i listopadzie 2019? Szczegóły poniżej.

Latem 2019 odnotowaliśmy kolejne rekordy ciepła w Europie. W Polsce notowaliśmy temperatury w okolicach 38 stopni Celsjusza, na zachodzie Europy termometry pokazywały powyżej 40 stopni Celsjusza. Jaka aura czeka nas jesienią?

Długoterminowa prognoza pogody na jesień 2019

Długoterminowe prognozy pogody obarczone są sporym ryzykiem błędu - nie ma gwarancji, że się sprawdzą. Przewidywania meteorologów z AccuWeather w przeszłości jednak pokrywały się z rzeczywistością, warto wiec się im przyjrzeć

Pogoda na wrzesień i październik 2019

Według długoterminowej prognozy pogody, opublikowanej przez amerykański portal, we wrześniu i październiku w naszej części Europy dominować będą suche, pogodne dni z temperaturą w okolicach 20 stopni Celsjusza. Pogoda we wrześniu i październiku 2019 we Francji, Niemczech, Polsce, Czechach, czy Słowacji będzie sprzyjać aktywności na świeżym powietrzu. Niestety przedłużająca się susza nie jest dobrą informacją dla rolników.

Pogoda w listopadzie 2019. Popada śnieg?

Czego możemy spodziewać się w listopadzie? Meteorolodzy z AccuWeather donoszą, że aktywny wpływ na pogodę w Polsce, ale również w Niemczech może mieć powietrze znad Rosji. W drugiej części listopada możliwa jest ostra zmiana pogody. Oprócz chłodu spodziewać się można opadów śniegu i śniegu z deszczem.

Zima przełomu lat 1978/1979 była wyjątkowo śnieżna. Od godzin nocnych z 29 na 30 grudnia rozpoczął się napływ mroźnej masy powietrza z północy, co spowodowało, że występujące wówczas opady deszczu zaczęły stopniowo przechodzić w opady śniegu z deszczem i śniegu oraz nasilać się. Tego Sylwestra Polacy zapamiętali na zawsze...Opadom towarzyszył silny wiatr, powodujący szybkie tworzenie się zasp. Chłodny front atmosferyczny przemieszczał się stopniowo na południe, a śnieżyce i gwałtowny spadek temperatury z wartości dodatnich do kilkunastu stopni poniżej zera obejmowały kolejne części kraju.Od 1 stycznia 1979 roku cały kraj był już sparaliżowany przez zaspy i kilkunastostopniowy mróz. Wiele osób, które miały zamiar wybrać się na zabawę sylwestrową musiało pozostać w domu. Ci, którzy dotarli, wracali wyjątkowo długo... ➤➤ Więcej zdjęć na następnych stronach ➤➤ Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Więcej na następnych stronach.Warto wiedzieć:Rekordowo wysoką pokrywę śnieżną odnotowano: w Suwałkach (84 cm, 16 lutego), Łodzi (78 cm, 2 lutego), Warszawie (70 cm, 31 stycznia), Chojnicach (60 cm, 19 lutego), Szczecinie (53 cm, 19 lutego), Kole (46 cm, 26 lutego), Kielcach (39 cm, 2 lutego) i Poznaniu (29 cm, 20 lutego).(sier, Wikipedia)11 lat na krótkim filmie. Tak "rośnie" cmentarz przy Wiślanej w Bydgoszczy

Tego Sylwestra zapamiętali wszyscy. Zima stulecia 1978/79 r. [zdjęcia]

Niebezpieczna pogoda na Wyspach Brytyjskich

Specjaliści z AccuWeather donoszą również, że już wczesną jesienią mieszkańcy Wysp Brytyjskich mogą spodziewać się wichur (będą one również dawać się we znaki we Francji, Danii, Belgii i Holandii). Sztormowa pogoda może być niebezpieczna również ze względu na intensywne opady deszczu prowadzące do powodzi. Meteorolodzy zauważają, że jeśli jesienne wichury zaczną pojawiać się wcześniej, to mogą wyrządzić one większe zniszczenia (na gałęziach będzie jeszcze sporo liści, wówczas drzewa bardziej podatne są na złamania w czasie silnego wiatru).

Wydaje się, że różnica niemal 1°C to niewiele, ale przekłada się na dużo innych, bardziej spektakularnych "rekordów"

Kolejne rekordy ciepła na świecie

Lipiec 2019 w skali globalnej okazał się najgorętszy w historii pomiarów realizowanych od 1880 roku (rekord wszech czasów zanotowano również w czerwcu). - Światowa średnia lipca 2019 wynosiła 16,72°C, jako odniesienie podano średnią lipca z całego XX wieku, która wynosi 15,77°C - donosi IMGW. - Wydaje się, że różnica niemal 1°C to niewiele, ale przekłada się na dużo innych, bardziej spektakularnych "rekordów" - rekordowo mała w całej historii pomiarów pokrywa arktycznego lodu, w rejonie Antarktydy lodu było najmniej od 41 lat (pamiętajmy, że lipiec dla półkuli południowej jest miesiącem zimowym). Licząc od 1880 roku 9 z 10 najgorętszych lipców wystąpiło w latach 2005-2019. Trudno sobie wyobrazić skalę rekordów gdy średnie globalne wzrosną o kolejny 1°C.

FLESZ: Nieudane wakacje? Masz prawo do reklamacji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

N
Nadia

Ja i tak urlop spędzam za granicą. W Izraelu pogoda ma byc ładna więc przyjemnie będzie się zwiedzać zabytki i poznawać historię oraz kulturę tego kraju. Wycieczka nazywa się Mozaika Izraela i jest od Konsorcjum.

N
Nibiru X
Ale bzdury i głupoty, tak jak lato zapowiadali z długotrwałym, i bardziej trwałym falami upałów niż w tamtym roku, a jak jest chyba każdy z was widzi że to co zapowiadali odbiega od prawdy, a teraz prognoza na jesień 2019, jeszcze wrzesień będzie raczej w normie, lub lekko powyżej normy, na Zachodzie i Południu Polski, czekają nas jeszcze silne burze i wichury, jednak nie zabraknie też dłuższych fal ciepła i słońca, wraz z nadejściem października pogoda zmieni się będzie ostre przejście o 180 stopni, tam gdzie jeszcze w tamtym roku jesienią 2018 było sucho, ciepło,a nawet bardzo ciepło i słonecznie aż do końca października i powyżej normy, czyli na Zachodzie i Pomorzu i Północy np, w tym roku będzie odwrotnie, na Zachodzie i Pomorzu oraz Północy Polski, będzie ta jesień raczej poniżej normy, zimna, mglista, deszczowa, od przelotnych, i ciągłych mżawek, aż po przelotne i ciągłe ulewy, okresami wietrzna, będą przechodziły częste, liczne, zimne, oraz głębokie deszczowe niże znad Atlantyku, i w tych regionach na ogół ma być typowo jesienna depresja, marginalne ilość dni ze słońcem, i nie ma szans na złotą polską jesień, większe szanse na tą złotą polską jesień będzie na Południu i Wschodzie Polski, tam mimo zimna i deszczu, będą też dłuższe, kilkudniowe fale ciepła i słońca nawet w październiku, w tych regionach Polski południowej i wschodniej, możemy mieć odczucie i klimat co dadzą słoneczne dni i kilkudniowe fale ciepła, prawdziwego powiewu wiosny tej jesieni
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski