Do rozbojów doszło na przestrzeni stycznia i lutego na terenie bydgoskich Bartodziejów oraz Wyżyn. Sprawca napadał na niewielkie placówki handlowe, gdzie grożąc nożem rabował gotówkę.
<!** Image 3 align=none alt="Image 198478" >
W czwartek (22.10.12) około 21:00 w miejscowości Kotomierz, w powiecie bydgoskim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej opla corsa. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący odpowiada rysopisowi sprawcy napadów. 26-letni mieszkaniec gminy Dobrcz trafił do policyjnego aresztu.<!** reklama>
Na podstawie zebranych materiałów dowodowych kryminalni przedstawili zatrzymanemu cztery zarzuty napadów rabunkowych z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Dzisiaj podejrzany zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ. O dalszym losie zatrzymanego zadecyduje prokurator prowadzący śledztwo. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 15 lat więzienia.