Po tragedii w Koszalinie - wszystkie escape roomy do...

Po tragedii w Koszalinie - wszystkie escape roomy do kontroli

BOB

Aktualizacja:

4 stycznia w Koszalinie w wyniku pożaru w escapie roomie zginęło pięć kobiet.

4 stycznia w Koszalinie w wyniku pożaru w escapie roomie zginęło pięć kobiet. ©Głos Koszaliński

Po tragedii w koszalińskim escape roomie, w której zginęło pięć młodych osób, strażacy rozpoczęli intensywne kontrole wszystkich tego typu obiektów w kraju. W naszym regionie może być ich nawet dwieście.
4 stycznia w Koszalinie w wyniku pożaru w escapie roomie zginęło pięć kobiet.

4 stycznia w Koszalinie w wyniku pożaru w escapie roomie zginęło pięć kobiet. ©Głos Koszaliński

- Z dotychczas zebranych informacji wynika, że w samej Bydgoszczy tego typu pomieszczeń jest 46, ale zapewne nie jest to pełna lista - ocenia kpt. Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. - Od rana pracownicy wydziału kontrolno-rozpoznawczego prowadzą szczegółowe kontrole. Na ich wyniki trzeba będzie jednak poczekać, o ich zamknięciu - jeśli okazałoby się, że doszło do nieprawidłowości w zabezpieczeniu, decydować będzie komendant miejski PSP - tłumaczy rzecznik.

W całym województwie escape roomów może być nawet ponad 200, więc sprawdzenie wszystkich potrwa.
Okazuje się, że większość z nich nigdy nie była badana przez strażaków, gdyż funkcjonuje w budynkach oddawanych do użytku wcześniej, bazując na pozwoleniach, które były dla nich wydawane. Muszą jednak spełniać ogóle warunki dla pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi.

Dokładne przyczyny pożaru w koszalińskim escape roomie wyjaśnia prokuratura z policją. Ze wstępnych informacji przekazanych przez gen. bryg. Leszka Suskiego komendanta głównego PSP wynika, że w obiekcie, w którym doszło to pożaru, były nieprawidłowości. Chodzi między innymi o brak zapewnienia właściwej ewakuacji, prowizorycznie wykonaną instalację elektryczną i złe ustawienie urządzeń grzewczych.

Z informacji uzyskanych od Policji wynika, że w Polsce działa ponad tysiąc obiektów typu escape room. Lista lokali została przekazana do Komendy Głównej PSP i komend wojewódzkich. Do pożaru w budynku, w którym funkcjonował tzw. escape room, doszło w piątek około godziny 17:00. W jego wyniku zginęło pięć osób, a jedna jest ciężko poparzona.

FLESZ - Przemoc w rodzinie

źródło: TVN/x-news

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Moja opinia

Waldi (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Mam nadzieje że sprawa tej tragedii ogromnej tragedii w Koszalinie gdzie zginęły młode dziewczyny wchodzące dopiero w życie i mające całe życie przed sobą tak nagle je straciły zostanie do spodu i...rozwiń całość

Mam nadzieje że sprawa tej tragedii ogromnej tragedii w Koszalinie gdzie zginęły młode dziewczyny wchodzące dopiero w życie i mające całe życie przed sobą tak nagle je straciły zostanie do spodu i dogłębnie wyjaśniona.
i jestem zgodny też z tym co mówią właściciele Escape roomów że trzeba zrobić wszystko aby do tak ogromnej tragedii ponownie nie doszło nigdy jednak czy naprawdę odpowiednie służby muszą dopiero po tak ogromnej tragedii wszczynać kontrolę we wszystkich Escape Roomach w Polsce przecież to zdecydowanie za późno i wydaje mi się że można by było uniknąć tej tragedii gdyby nad takimi miejscami była kontrola jakieś wymagania a z tego co słyszałem w mediach takie miejsca nie potrzebowały mieć nawet kontroli straży pożarnej a przynajmniej nie potrzebowały takiej kontroli jak otwierałeś escape room w domu jednorodzinnym więc o czym ja pisze kroki które dotyczą kontroli Escape roomów w całej Polsce zostały podjęte moim zdaniem za późno zdecydowanie z a późno.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej
Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Tędy lepiej nie chodzić po zmroku w Bydgoszczy [zdjęcia]

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Moc prezentów w prenumeracie porannej Expressu!

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]

Śluby znanych osób w Bydgoszczy i regionie. Pamiętacie? [zdjęcia]