Zgłoszenie o tym, że w centrum Szubina ktoś wybija witrażowe okno w kościele, wpłynęło do dyżurnego policji w poniedziałek (3 kwietnia) krótko po godz. 20. Straty oszacowano na 1 tys. zł. Policjanci szybko ustalili, kim jest wandal.
Niedługo później na jednej z ulic w Szubinie zauważyli podejrzewanego 34-latka.
Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Sprawdzono jego trzeźwość - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Wczoraj (4 kwietnia), już trzeźwy, tłumaczył się mundurowym. Policjanci ustalili, że 34-latek ma na sumieniu także inne przestępstwa - w 2015 roku włamał się do altany na terenie ogródków działkowych i ukradł sprzęt AGD. W tym samym roku ukradł też krzewy ozdobne z jednego z szubińskich sklepów.
Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: zniszczenia mienia, kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Mieszkańcowi Szubina grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.