Piłkarze Cuiavii znokautowani przez Rypin [zdjęcia]

Jarosław Hejenkowski
Jeśli ktoś miał wątpliwości, dlaczego Lech Rypin awansował właśnie do II ligi, dziś ich się pozbył. W pierwszym finałowym meczu regionalnego Pucharu Polski w Inowrocławiu Cuiavia uległa aż 1:4. Rewanż we wtorek.

<!** Image 2 align=middle alt="Image 190271" >
Goście zasypali w dzisiejszym spotkaniu "zielonych" ciosami, niczym Mike Tyson w sławetnym pojedynku z Andrzejem Gołotą. Zanim gospodarze się zorientowali, przegrywali juz 0:3.
- Lech zagrał jak tydzień temu. Nie wyciągnęliśmy wniosków z tego spotkania - przyznawał po meczu trener Cuiavii, Marek Paczkowski wspominając ligowy mecz sprzed tygodnia w Rypinie, w którym Lech wygrał 3:0.
<!** reklama>
Po przerwie jego podopieczni ruszyli do odrabiania strat. Przycisnęli rywala, ale doświadczony zespół bardzo mądrze się bronił. Najczęściej powtarzanym słowem w tej odsłonie przez gości był "czas". Ledwo odbierali piłkę, od razu ją klepali, aby "zieloni" biegali, a im upływał czas.
Po rzucie wolnym w 58 minucie Cuiavia zdobyła jednak gola, którego autorem był Filip Jagielski. Gospodarze poczuli krew i ruszyli do jeszcze bardziej zaciekłych ataków, ale na nic to się zdało. Lech bronił się skutecznie, a kiedy przechwytywał piłkę, był bardzo groźny w kontrach. Wreszcie strzelił na 4:1 i było po meczu.
<!** Image 3 align=middle alt="Image 190272" >
- Dzisiejsze spotkanie pokazało, a jakim miejscu znajdujemy się my, a w jakim Lech. U nas zabrakło koncentracji i konsekwencji. Tym się właśnie różnimy od rywala. Pchamy piłkę bezsensownie do przodu - mówi Marek Paczkowski.
Rewanż 5 czerwca w Rypinie. Nikt jednak nie wyobraża sobie innego finału tej rywalizacji, niż trofeum w rękach rypinian.