Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pawilon BOMI przy Grunwaldzkiej na razie zostaje. PESA zaczęła natomiast rozbiórkę wieży ciśnień

Hanna Walenczykowska
Hanna Walenczykowska
W ratuszu dowiedzieliśmy się, że nikt nie zgłosił się z prośbą o wydanie pozwolenia na rozbiórkę.
W ratuszu dowiedzieliśmy się, że nikt nie zgłosił się z prośbą o wydanie pozwolenia na rozbiórkę. Dariusz Bloch
Budynek po delikatesach sieci BOMI to, niestety, niejedyny opuszczony obiekt w Bydgoszczy. W Śródmieściu jest ich wiele.

Przy ulicy Grunwaldzkiej, od wielu miesięcy, stoi pusty pawilon po delikatesach BOMI. Jeszcze kilka lat temu były dwa takie sklepy: pierwszy znajdował się przy ul. Gdańskiej, w centrum handlowym „Drukarnia”, a drugi właśnie przy Grunwaldzkiej.

CZYTAJ TEŻ:Trwa rozbiórka wieży ciśnień koło dworca PKP Bydgoszcz Główna [ZDJĘCIA, WIDEO]
[break]

Pozwolenia nie wydano

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Osowej Góry, którzy wskazując opuszczony obiekt twierdzili, że niebawem zostanie on rozebrany, ponieważ ulica Grunwaldzka zostanie w tym miejscu poszerzona.
W ratuszu dowiedzieliśmy się, że nikt nie zgłosił się z prośbą o wydanie pozwolenia na rozbiórkę.

- Wydział Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Bydgoszczy przyjmuje takie zgłoszenia na 30 dni przed planowaną rozbiórką budynków i budowli, które nie są wpisane do rejestru zabytków oraz takich, które nie zostały objęte ochroną konserwatorską o wysokości poniżej ośmiu metrów - wyjaśnia Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta Bydgoszczy.

Niektóre prace rozbiórkowe wymagają uzyskania pozwolenia na ich rozpoczęcie.
- Wydział administracji nie ma uprawnień do wydawania nakazów rozbiórek, oceny stanu technicznego budynków itp. Takie uprawnienia ma nadzór budowlany - podkreśla Marta Stachowiak.

Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku zostały już wydane takie decyzje - szczegółową informację dotyczącą całego miasta (w tym Osowej Góry i Śródmieścia) otrzymamy już dzisiaj.

Do tematu zatem wrócimy, ponieważ obiektów zagrażających życiu oraz szpecących Bydgoszcz jest wiele. Dla przykładu można wymienić choćby stary opuszczony dom (a właściwie jego ściany) przy ul. Zygmunta Augusta, opuszczone budynki przy ul. Kościuszki, spalone baraki, znajdujące się przy ul. ks. Ludwika Sieńki. Ruiny straszą również przy ul. Focha, gdzie przed laty była fabryka narzędzi.

PESA robi sobie miejsce

Brzydota z pewnością nie jest powodem rozbiórki wieży ciśnień w pobliżu Dworca PKP Bydgoszcz Główna. Obiekt ten, znajdujący się w pobliżu starej lokomotywowni, rozbiera PESA. Przedsiębiorstwo szuka po prostu miejsca pod hale produkcyjne. Na rozbiórkę zezwolił miejski konserwator zabytków. Wieża pochodzi z I połowy XX wieku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty