Zobacz wideo: W Bydgoszczy trwa budowa mostów. Miasto stoi w korkach
Paulina Hennig-Kloska, na konferencji prasowej 5 listopada zaznaczyła, że w istocie po latach wraca do Bydgoszczy. W 2017 roku przy ulicy Długiej 32 otworzyła biuro, wtedy jeszcze jako posłanka Nowoczesnej. Jej nowa siedziba mieści się w dotychczasowym sztabie działaczy Polski 2050 Szymona Hołowni, przy ul. Długiej 64.
To Cię może też zainteresować
- Wspólnie zdecydowaliśmy, że dobrze wrócić do tego pomysłu działania nie tylko na rzecz rozwoju naszych struktur w Kujawsko-Pomorskiem, ale również na rzecz mieszkańców - mówiła Hennig-Kloska, która pochodzi z Gniezna i z tamtejszego okręgu dostała się do Sejmu.
- Warto inwestować w Bydgoszcz, w region, wspierać tych wspaniałych ludzi, którzy realizują różne akcje. Jedną z nich jest przygotowywanie co tydzień bułek dla osób bezdomnych.
Chodzi o akcję "Zróbmy bułę na spółę".
- Co tydzień w czwartek po południu nasi wolontariusze, działacze spotykają się w biurze, by przygotować bułki. One przekazywane są osobom w kryzysie bezdomności. W tym miejscu również spotykamy się, tu powstają pomysły, idee. Teraz bydgoszczanie zyskają możliwość kontaktu, zadawania pytań, zgłaszania problemów - wyjaśnia z kolei Marika Miechowicz, od wiosny, kiedy odbyły się wybory nowych władz w organizacji, sekretarz biura ruchu Polska 2050 w Bydgoszczy.
Różne regiony, wspólne problemy
Parlamentarzystka zaznacza, że problemy Kujawsko-Pomorskiego nie są jej obce.
- W ramach parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Pojezierzy Wielkopolskich dotykamy również kwestii dotyczących pogranicza Wielkopolski i Kujaw - wyjaśnia Hennig-Kloska. - Ostatnio odbyliśmy ważne spotkanie w Mogilnie. Z przedstawicielami państwa, samorządu i ekologami rozmawialiśmy o problemach hydrologicznych. Coraz bardziej zanieczyszczone jest Gopło, które będzie miało problem z utrzymaniem lustra wody w związku z rekultywacją odkrywki Tomisławice. To także temat, którym żyje województwo w ostatnim czasie, czyli tama we Włocławku i wątpliwości, które nawarstwiają się wokół Siarzewa.
W Bydgoszczy działa około 50 wolontariuszy Polski 2050. Zarządowi wojewódzkiemu przewodniczy Natalia Rososińska-Kozub. W zarządzie jest między innymi Radosław Rataj. Na czele zarządu powiatowego stoi Rafał Schaffrath, bydgoski nauczyciel.
