Pałuki zostały zdobyte!

Iwona Matusiak
Na starcie wyścigu pojawiło się wielu doświadczonych miłośników jednośladów
Na starcie wyścigu pojawiło się wielu doświadczonych miłośników jednośladów Iwona Matusiak
Znamy mistrzynię i mistrza Pałuk, którzy byli najlepsi w wyścigu kolarskim na trasie Szubin-Paterek.

W Szubinie odbył się wyścig kolarski „SISU-OWB Pętla Pałucka-Szubin 650 lat”. Start był na ulicy Reymonta/Nakielska w Szubinie. Miłośnicy jednośladów startowali w dwóch grupach, jedna z nich brała udział w małej pętli (32 km), a druga w dużej pętli (64 km).
Na dystansie 32 km wśród kobiet w kategorii K20 zwyciężyła Joanna Wadelska z Bydgoszczy, w kategorii K30 plus Karolina Stefaniak (Team Skoki) ze Skoków. Wśród mężczyzn w swoich kategoriach triumfowali: Piotr Stalmierski z Bydgoszczy, Andrzej Gozimirski z Bydgoszczy, Ryszard Wolf z miejscowości Kaczory, Wojciech Weneś ze Żnina, Lesław Ditrich z Szubina, Maciej Bączkowski z Białych Błot. Dużą pętlę najszybciej pokonali: Maciej Wadelski z Bydgoszczy, Wiktor Puchała z Bydgoszczy, Adam Mastalerz z Barcina, Tomasz Molenda z Włocławka.
Mistrzynią Pałuk została Joanna Wadelska, a mistrzem Maciej Wadelski, natomiast najstarszym zawodnikiem turnieju był Lesław Ditrich z Szubina.