Pałac zdobył Piłę! Co za tie-break! Czapki z głów!

Dariusz Bloch
Siatkarki Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz mecz z Enea PTPS w Pile wygrały 3:2. Podobnie było w „Łuczniczce, ale tym razem emocji znacznie więcej, zwłaszcza w końcówce. Co za niesamowity przebieg 5. seta!

Przed poniedziałkowym meczem pilanki miały na koncie serię trzech zwycięstw, a bydgoszczanki dwie kolejne porażki (ostatnia punktowana).

Podopieczne Piotra Mateli w drugim kolejnym meczu zagrały pięć setów. Tym razem tie-break okazał się szczęśliwy dla pałacanek. Ale jaki miał on przebieg! Prawdopodobnie przejdzie on do historii kobiecej siatkówki.

Pilanki prowadziły już 8:1 i wydawało się, że jest po meczu. Bydgoszczanki sukcesywnie seriami po kilka punktów doprowadziły do remisu 11:11. Potem gospodynie miały dwie piłki meczowe (14:12). Przyjezdne wygrały trzy piłki i wyszły na 15:14, było 15:15, a ostatecznie 17:15 dla Pałacu!

PTPS Piła - Pałac Bydgoszcz 2:3 (17:25, 25:20, 17:25, 25:21, 15:17).

PTPS: Stencel 19, Szpak 4, Strantzali 17, Trojan, Azizova 19, Kaczorowska 12, Pawłowska (libero) oraz Lemańczyk, Piotrowska 5.

Pałac: Polak-Balmas 13, Ziółkowska 15, Gałucha 23, Krzywicka 15, Misiuna 5, Mazurek 5, Jagła (libero) oraz Różyńska 1, Fedusio 2.

MVP: Magdalena Mazurek (Pałac).

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz zajmuje 5. miejsce w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet, mając na koncie 28 pkt (w setach 34:26).

Kolejny mecz Pałacu już w piątek w „Łuczniczce” z Energą MKS Kalisz (godz. 20.30, Polsat Sport Extra).