Bank Pocztowy Pałac przegrał z BKS Profi Credit Bielsko-Biała 1:3. Czy to było pożegnanie z „Łuczniczką” i kibicami w tym sezonie?
Bydgoski zespół do rywalizacji o 5. miejsce przystępował z zadaniem obrony tej pozycji. Ale mecz w „Łuczniczce” pałacanki rozpoczęły od przegranego seta, pierwszego w rywalizacji tych zespołów w tym sezonie. W sezonie zasadniczym bydgoszczanki dwukrotnie wygrały po 3:0.
Do wyjściowego składu na pierwszy mecz z BKS Profi Credit Bielsko-Biała trener Piotr Matela zamiast Natalii Misiuny desygnował młodą środkową Kingę Różyńską. A od początku II seta na parkiecie pojawiła się inna młoda siatkarka - Monika Fedusio, zastępując w ataku Patrycję Polak-Balmas. W IV partii ta ostatnia weszła za Tamarę Gałuchę.
Po wyrównaniu stanu w setach na 1:1, w trzeciej partii pałacanki prowadziły 14:11, by przegrać 23:25. Podobnie było w czwartej i - jak się później okazało - ostatniej odsłonie tego meczu.
Jeżeli bydgoszczanki nie wygrają 15 kwietnia (poniedziałek) w Bielsku-Białej, to ten niedzielny mecz okaże się ostatnim w „Łuczniczce”.
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 25:22, 23:25, 22:25).
Pałac: Mazurek 2, Polak-Balmas 10, Ziółkowska 11, Gałucha 9, Krzywicka 13, Różyńska 7, Jagła (libero) oraz Fedusio 16.
BKS: Nowicka 5, Mucha 24, Świrad 9, Konieczna 21, Różański 7, Herelova 12, Maj-Erwardt (libero) oraz Kozyra, Jagodzińska, Krajewska 1, Wellna 1.
MVP: Emilia Mucha (BKS).
Drugi mecz o 5. miejsce w Bielsku-Białej 15 kwietnia (poniedziałek, godz. 18.00). Gra się do dwóch zwycięstw. Ewentualnie trzeci mecz znowu w Bydgoszczy.
Rozstawione półfinały zaczęły od przegranej
Chemik Police i Developres Rzeszów, które bezpośrednio awansowały do fazy półfinałowej play-off, w sobotę i niedzielę rozegrały pierwsze mecze.
W pierwszym z nich w sobotę obrońca tytułu i zwycięzca sezonu zasadniczego, Chemik Police, przegrał na własnym parkiecie z Grotem Budowlanymi Łódź 0:3 (20:25, 16:25, 14:25).
W drugiej parze półfinałowej w niedzielę: Developres Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (18:25, 12:25, 25:14, 25:15, 9:15).
Rozstrzygnięta została już rywalizacja o dalsze miejsca na koniec sezonu:
o 7. miejsce: E.Leclerc Radomka Radom- Energa MKS Kalisz 2:3, 3:2 i 0:3;1-2.
o 9. miejsce: Enea PTPS Piła - DPD Legionovia Legionowo 3:0 i 3:0; 2-0.
o 11. miejsce: #Volley Wrocław - KSZO Ostrowiec Św. 3:0, 2:3 i 3:2; 2-1.
POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
