
Biały Miś na dobre wpisał się w kalendarz sportowych wydarzeń w Bydgoszczy. Choć o tytuł walczą bardzo młodzi sportowcy - uczniowie podstawówek - emocje bywają większe niż podczas rywalizacji zawodowców.
To najstarszy turniej sportowy dla szkół w Bydgoszczy, w którym przed laty startowali rodzice, opiekunowie, a nawet dziadkowie obecnych zawodników. W wielu szkołach start w tych zawodach to po prostu tradycja. Dołączają też nowi, którzy chcą spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji.
W tym roku udział zgłosiło czternaście szkolnych reprezentacji. Po eliminacjach rozegranych w grupach, na placu boju pozostały już tylko cztery.
O tytuł mistrzów Bydgoszczy powalczą:
Szkoła Podstawowa nr 15 im. Teresy Ciepły z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego
Szkoła Podstawowa nr 16 im. Mariana Turwida z Oddziałami Sportowymi
Szkoła Podstawowa nr 32 im. Floriana Kaji z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi
Szkoła Podstawowa nr 63 z Oddziałami Sportowymi
Każda z nich świetnie spisała się w pierwszym etapie, wygrywając swoją grupę eliminacyjną. Teraz przed nimi najważniejsze wyzwanie - finał tegorocznej edycji Białego Misia.
Mistrza wyłonimy już dziś (17 marca) w hali Łuczniczka. Początek rywalizacji o godz. 17.00. Na sportowców czekają zadania sprawnościowe na torach przeszkód, punktowane za szybkość i dokładność ich wykonania.
Walka o punkty, puchary, medale i wielkie, białe, pluszowe misie (symbole naszego turnieju) toczyć się będzie na n parkiecie. Dodatkowo, na trybunach rywalizować będą kibice - szkoła z najlepszym dopingiem na trybunach może liczyć na dodatkową nagrodę (decydować o tym będzie specjalna komisja).
Finał miejski nie będzie ostatnim etapem. Już 25 marca poznamy zwycięzcę wojewódzkiego turnieju Białego Misia. Finał regionalny rozegramy w bydgoskiej Łuczniczce, a zmierzą się w nim zwycięzcy z Bydgoszczy oraz reprezentanci - Torunia, Grudziądza, Włocławka i Inowrocławia.
Turniej Białego Misia to nie tylko dobra zabawa, ale też akcja mająca na celu podkreślić, jak ważna jest aktywność fizyczna. Aby zwiększać świadomość dzieci i ich rodziców w tym roku na akcję składać się będą:
turnieje miejski i wojewódzki, pokazujące, że ruch i rywalizacja to dobra zabawa;
konkurs „Kibicuj z misiem”, angażujący szkoły i rodziców uczestników turnieju;
cykl artykułów profilaktycznych w Gazecie Pomorskiej, Expressie Bydgoskim i Nowościach - Dzienniku Toruńskim, w których w każdą środę marca piszemy, dlaczego dbanie o zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną jest ważne w życiu dzieci;
rozmowy z nauczycielami wychowania fizycznego.
