Pałac nie wykorzystał szansy [zdjęcia]

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrały dziś we własnej hali z Aluprofem Bielsko 1:3 (25:21, 21:25, 26:28, 18:25) w meczu kończącym sezon zasadniczy w PlusLidze Kobiet.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrały dziś we własnej hali z Aluprofem Bielsko 1:3 (25:21, 21:25, 26:28, 18:25) w meczu kończącym sezon zasadniczy w PlusLidze Kobiet.

Nasze zawodniczki mogą mieć pretensje tylko do siebie. W II secie prowadziły bowiem 14:11, a w III odsłonie nawet 16:11. Niestety, nie potrafiły utrzymać tej przewagi.

- Bielsko miało sporo szczęścia, podbijając wiele piłek po naszych atakach - podsumowała Magdalena Mazurek, kapitan Pałacu.

Aluprof zdobył więcej punktów od Pałacu atakiem (57:49) i blokiem (17:10). Procent przyjęcia zagrywki oraz liczba punktowych zagrywek obu ekip były na podobnym poziomie. Bydgoszczanki popełniły mniej błedów od bielszczanek (20:27).

Na szczęście wynik niedzielnego spotkania o niczym już nie decydował. Aluprof skończył sezon zasadniczy na czwartym, a Pałac na piątym miejscu. Obie ekipy zmierzą się teraz w ćwierćfinale play-off (gra się do dwóch zwycięstw). Pierwsze spotkanie we wtorek w Łuczniczce o godz. 18.00.

Dodajmy jeszcze, że w przerwie między II a III setem odbył się dziś konkurs dla dziennikarzy, polegający na złapaniu do specjalnego kosza piłki zaserwowanej przez Ewę Kowalkowską. Wygrał Jacek Drozdowski z „Przeglądu Sportowego”, który w najbliższych dniach pojedzie z pałacankami do bydgoskiego schroniska dla zwierząt i przekaże karmę ufundowaną przez PW Hobby i Dingo Sp. z o.o.

Krzysztof Wypijewski z „Expressu Bydgoskiego” (na jednym ze zdjęć poniżej) też próbował szczęścia, ale zagrywka Ewy Kowalkowskiej okazała się dla niego - jak i trzech innych uczestników zabawy - zbyt kąśliwa...

Zobacz galerię: Pałac nie wykorzystał szansy