Optymizm w polskiej ekipie przed MŚ

Redakcja
Tomasz Sikora i Magdalena Gwizdoń będą asami polskiej ekipy na rozpoczynających się w sobotę w Anterselvie biathlonowych mistrzostwach świata.

Zdecydowanie najwięcej sukcesów na koncie w MŚ wśród reprezentantów Polski ma Sikora. Biathlonista Dynamitu Chorzów w tej samej Anterselvie 12 lat temu zdobył złoty medal w biegu indywidualnym na 20 km. Poprzedni sezon Polak miał również udany - w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata zajął czwarte miejsce, a z olimpiady w Turynie powrócił ze srebrnym medalem.

<!** reklama left>Z optymizmem oczekiwane są występy Magdaleny Gwizdoń. 1 grudnia 2006 zawodniczka BLKS Żywiec stanęła jako pierwsza Polka w historii na najwyższym stopniu podium zawodów biathlonowego Pucharu Świata. W szwedzkim Oestersund triumfowała w sprincie. Później jeszcze kilka razy zajmowała miejsca w pierwszej trójce i obecnie w klasyfikacji generalnej PŚ jest dziewiąta.