Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oni mają talent

Iwona Matusiak
Młody Talent Krajny i Pałuk to coroczny prestiżowy konkurs, w którym biorą udział młode osoby z terenu całego powiatu.

Młody Talent Krajny i Pałuk to coroczny prestiżowy konkurs, w którym biorą udział młode osoby z terenu całego powiatu.<!** Image 2 align=none alt="Image 223819" sub="Warto już dziś zagłosować na swojego kandydata, który z pewnością czeka na wsparcie / Fot.: Iwona Matusiak">

Głosowanie odbywać się będzie na stronie internetowej organizatora do 1 grudnia. Na www.krajna-paluki.cna.org.pl znaleźć można opisy sylwetek wszystkich tegorocznych kandydatów. My przedstawiamy osoby zgłoszone z gminy Nakło.

Eryk Kołodziejczak

Ma 11 lat, mieszka w Nakle i odnosi sukcesy w sporcie. Do największych należy zwycięstwo w Miejskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w skoku w dal w Nakle i w ogólnopolskim finale tej imprezy oraz III miejsce w Międzynarodowych Zawodach dla Dzieci z Państw Grupy Wyszehradzkiej i Krajów Nadbałtyckich w skoku w dal w Warszawie.

Dawid Wegner

Największe sukcesy 13-latka z Paterka to: I miejsce w miejskim finale „czwartków” i jego ogólnopolskim finale w rzucie piłeczką palantową w Łodzi oraz III miejsce w zawodach dla dzieci z państw Grupy Wyszehradzkiej i Krajów Nadbałtyckich, był też trzeci w mistrzostwach województwa młodzików w LA w rzucie oszczepem w Bydgoszczy i pierwszy w drużynowych mistrzostwach województwa.

Patryk Pozorski

Czternastolatek z Nakła ma na swoim koncie I miejsce w Halowych Mistrzostwach Województwa Młodzików w LA w biegu na 300 m w Grudziądzu, w Bydgoszczy i drużynowych w Inowrocławiu oraz IV miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w LA w biegu na 300 m w Słupsku.

Julia Siwert

To wielokrotna zwyciężczyni turniejów ogólnopolskich w tenisie ziemnym. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, drużynowych mistrzostw Polski. Ponadto uczestniczyła w wielu międzynarodowych turniejach tenisa ziemnego, ma 18 lat i mieszka w Ślesinie.

Monika Domek

Kolejną kandydatką do tytułu „Talent Roku 2013” jest Monika Domek (16 lat, Potulice), która zajęła I miejsce w Katoliadzie Językowej w Zespole Szkół Katolickich w Bydgoszczy, triumfowała w kategorii soliści w IV Powiatowym Przeglądzie Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, zdobyła Grand Prix w X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. św. Wojciecha w Złotowie i I miejsce w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej w Potulicach. Śpiewa też w chórze Nadzieja i HeartChord.

Zuzanna Strzelewicz

Ma 11 lat, mieszka w Trzeciewnicy. Tylko w roku 2013 roku zajęła: I miejsce w biegu oraz w skoku w dal podczas halowych mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego, była najlepsza w biegu oraz w skoku w dal w czwartkach lekkoatletycznych i w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego. Młoda, utalentowana lekkoatletka zdobyła również I miejsce w biegu oraz I miejsce w skoku w dal w indywidualnych mistrzostwach województwa.

Amelia Maria Małysz

To 13-letnia mieszkanka Ślesina, która ma już osiągnięcia w dziedzinie tańca. Przygodę tę zaczęła w Nakle, w zespole Kamili Bomby, później było Studium Baletowe w Operze Nova i Szkoła Baletowa w Poznaniu, gdzie po trzech miesiącach nauki zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu w sztuce Giuseppe Verdiego „Aida”. Obecnie przygotowuje się do głównej roli w „Dziadku do orzechów” oraz konkursów baletowych.

Wiktor Wiśniewski

Sześciolatek z Występu genialnie gra w szachy. W wieku czterech lat wystartował w mistrzostwach województwa przedszkolaków w Toruniu, gdzie zajął 15 miejsce. Rok później musiał uznać wyższość już tylko 7-latka z Brodnicy. Wygrał kilka turniejów adresowanych do dzieci do lat 8, w tym roku w mistrzostwach województwa przedszkolaków pokonał ponad 70 innych młodszych graczy i zdobył tytuł mistrza. Jest najmłodszym zawodnikiem klubowym w województwie, reprezentuje barwy Nakielskiego Ośrodka Kultury.

„Chabry” z Olszewki

Do plebiscytu zgłoszony został również Dziecięcy Zespół Folklorystyczy „Chabry” z Olszewki, który istnieje od 2009 roku, a swoją działalność opiera na kultywowaniu i przekazywaniu polskiego folkloru i tradycji ludowych. Obecnie w zespole jest 16 dzieci. Do największych sukcesów zespołu można zaliczyć I miejsce na Festiwalu folklorystycznym, zorganizowanym przez Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza, na Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w NOK, udział w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Czechach i występ na Targach Edukacyjnych w Poznaniu.

Orkiestra z „Żeglugi”

Szkolna Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej Nakło działa od ponad 50 lat. Corocznie w orkiestrze gra i uczy się grać na różnych instrumentach dętych i perkusyjnych około 50 uczniów uczniów i absolwentów. Orkiestra z powodzeniem koncertowała w wielu miastach województwa kujawsko-pomorskiego: Bydgoszczy, Włocławku, Brodnicy, Chełmnie, Wąbrzeźnie oraz w Warszawie i Poznaniu, a także powiecie niemieckim Elbe-Elser oraz w Słowenii i Norwegii. <!** reklama>

Disconnected

To zespół muzyczny z Nakła, który ma na swoim koncie wygraną w przeglądzie twórczości muzycznej w Paterku, a także nagranie i wydanie własnej płyty i liczne koncerty. Jest to młoda i ambitna grupa, która brała już udział w licznych koncertach z udziałem znanych zespołów, takich jak: „Sceptic”, „Materia”, „Wyrok”, „Evilence”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!