Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Bydgoszczy [zdjęcia]

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Zdjęcia z obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami zamieszczamy w galerii ▶▶
Zdjęcia z obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami zamieszczamy w galerii ▶▶ Tomasz Czachorowski
Stoiska informacyjno-poradnicze, badania przesiewowe, występy artystyczne i koncert - w poniedziałek (4 grudnia) w bydgoskim MCK-u odbyły się miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

Na świecie ten dzień obchodzony jest 3 grudnia. W Bydgoszczy na uroczystość z tej okazji zaprosiła 4 grudnia Fundacja Dignitate we współpracy z Miastem Bydgoszcz. W spotkaniu wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami oraz przedstawiciele instytucji, placówek, ośrodków i organizacji, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Już w samo południe otwarte zostały stoiska informacyjno-poradnicze. Zainteresowani mogli wziąć też udział w badaniach przesiewowych.

W czasie gali nie zabrakło, oczywiście, wyróżnień

- Swoje stoiska wystawili Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy - mówi Beata Orłowicz, prezes Fundacji Dignitate w Bydgoszczy. - Osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie mogli tu zasięgnąć wszelkich informacji. Funkcjonowało też stoisko, gdzie przeprowadzane były badania przesiewowe sensoryczne dla dzieci.

Główne uroczystości odbyły się o godz. 13 z udziałem Rafała Bruskiego, prezydenta Bydgoszczy. Wyróżnienia otrzymało wówczas 12 osób, które aktywnie działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Występy artystyczne uczniów "Braille'a" i piękny koncert na finał

Całość uświetniły występy wokalne i taneczne uczniów Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille'a w Bydgoszczy.

Obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami w Bydgoszczy zakończył wspaniały koncert. Na scenie wystąpili: Adela Konop - śpiew, Michał Stasiński - gitara elektryczna, Tomasz Pacanowski - gitara elektryczna, Kasper Łbik - gitara basowa i Grzegorz Daroń - perkusja.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Ma na celu przybliżenie społeczeństwu problemów osób z niepełnosprawnościami, a także pomoc we włączeniu tej grupy w pełne życie społeczne i integrację w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Zobacz wideo: Szlachetna Paczka w Zespole Szkół Budowlanych w Bydgoszczy

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo