MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Noc spadających gwiazd czerwiec 2020. Niezwykłe zjawisko na niebie! Czy rój meteorów Czerwcowe Bootydy będzie widoczne w Polsce?

Magdalena Walczak-Grudzka
Noc spadających gwiazd czerwiec 2020. W nocy z 28 na 29 czerwca na niebie pojawi się niezwykłe zjawisko - deszcz meteorów z roju Czerwcowe Bootydy.
Noc spadających gwiazd czerwiec 2020. W nocy z 28 na 29 czerwca na niebie pojawi się niezwykłe zjawisko - deszcz meteorów z roju Czerwcowe Bootydy. unsplash.com
Noc spadających gwiazd czerwiec 2020. W nocy z 28 na 29 czerwca na niebie pojawi się niezwykłe zjawisko - deszcz meteorów z roju Czerwcowe Bootydy. Czym są Czerwcowe Bootydy? Czy Czerwcowe Bootydy będą widoczne w Polsce? Jak i gdzie najlepiej oglądać noc spadających gwiazd? Sprawdź!

Czerwcowe Bootydy 2020. Niebo w czerwcu zachwyci! Przed nami noc spadających gwiazd. Brzmi romantycznie? I tak jest! Warto oglądać rój meteorów Czerwcowe Bootydy. Kiedy, gdzie i jak najlepiej oglądać rój Czerwcowe Bootydy w czerwcu 2020? Kiedy przypada maksimum roju meteorów znanych jako Czerwcowe Bootydy? Dowiedz się więcej o nocy spadających gwiazd 2020.

Noc spadających gwiazd 2020

Noce spadających gwiazd kojarzone są właśnie z okresem letnim, kiedy to można oglądać na niebie naprawdę niezwykłe spektakle. Warto oglądać w czerwcu rój meteorów znanych jako Czerwcowe Bootydy. Kiedy, gdzie i jak najlepiej oglądać Czerwcowe Bootydy 2020? Kiedy przypada maksimum meteorów z roju Czerwcowe Bootydy? Dowiedz się więcej o nocy spadających gwiazd.

Zobacz także wideo: Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 2 ODC. 17

Czerwcowe Bootydy 2020, czyli noc spadających gwiazd

Przed nami kolejna w 2020 roku noc spadających gwiazd. Czerwcowe Bootydy to prawdziwa gratka dla obserwatorów nocnego nieba. W czerwcu przypada maksimum roju znanego pod nazwą Czerwcowe Bootydy 2020. Warto uważnie obserwować niebo i wypatrywać spadających gwiazd.

Kiedy dokładnie wypada ta spektakularna noc spadających gwiazd 2020? W jakich godzinach przypada maksimum roju Czerwcowe Bootydy 2020 i gdzie najlepiej je oglądać?

Maksimum roju meteorów znanych jako Czerwcowe Bootydy przypada na noc z 28 na 29 czerwca 2020.

Czerwcowe Bootydy to rój meteorów znany od początku XX wieku. Ich prędkość wynosi tylko 18 km/s!. Maksimum roju meteorów znanych pod nazwą Czerwcowe Bootydy jest wyczekiwane nie tylko przez pasjonatów astronomii. Czerwcowe Bootydy to wyjątkowy rój meteorów. Aktywność roju wypada pomiędzy 22 czerwca a 2 lipca. Maksimum roju meteorów znanych jako Czerwcowe Bootydy przypada na noc z 28 na 29 czerwca 2020.

Noc spadających gwiazd 2020 - kiedy oglądać w Polsce Czerwcowe Bootydy?

Maksimum roju znanego jako Czerwcowe Bootydy 2020 jest wyczekiwane nie tylko przez pasjonatów astronomii. Maksimum roju meteorów znanych jako Czerwcowe Bootydy przypada na noc z 28 na 29 czerwca 2020.

Maksimum roju meteorów znanych jako Czerwcowe Bootydy przypada na noc z 28 na 29 czerwca 2020.

Gwiazdy spadać zaczną w nocy z soboty na niedzielę, jednak zjawisko najlepiej widoczne będzie w nocy z niedzieli na poniedziałek 29 czerwca.

Deszcz meteorytów można obserwować bez żadnych dodatkowych przyrządów - zwykle są widoczne gołym okiem. Czerwcowe Bootydy będzie można również oglądać nad Polską. Będą je mogli zaobserwować wszyscy, specjalistyczny sprzęt nie będzie potrzebny. Warto jednak wybrać miejsce jak najbardziej zaciemnione lub z małą ilością sztucznego światła, aby uzyskać najlepszą widoczność.Spadające gwiazdy powinny być wyraźnie widoczne. Zapowiada się naprawdę niezwykły spektakl na niebie, chociaż Księżyc w pierwszej kwadrze będzie przeszkadzał w wieczornych obserwacjach.

Czerwcowe Bootydy 2020 - jak i kiedy najlepiej oglądać noc spadających gwiazd?

Spadające gwiazdy widać będzie w całej Polsce. Czerwcowe Bootydy najlepiej obserwuje się zwykle w drugiej połowie nocy i nad ranem. Warto opuścić tereny wielkich miast i podziwiać noc spadających gwiazd na otwartej przestrzeni, z dala od sztucznego oświetlenia.

Deszcz meteorytów będzie można podziwiać od zapadnięcia zmroku do około 2:30 w nocy. W Polsce najlepiej obserwować Czerwcowe Bootydy 2020 po godzinie 23.00 w niedzielę (28 czerwca), ponieważ wtedy spada ich najwięcej.

Noce spadających gwiazd. Czym różnią się meteory i meteoryty i meteoroidy?

Często mylimy pojęcia, które mają określać spadające gwiazdy. W sierpniu z całą pewnością czekamy na deszcz meteorów.

  • Meteoroidy to materia, która krąży w kosmosie.
  • Meteory to obiekty, które spalają się w atmosferze.
  • Meteoryty to obiekty, które spadają na ziemię.
Każdego roku w ziemskiej atmosferze spalają się dziesiątki ton kosmicznych skał. Większe obiekty kosmiczne uderzają w powierzchnię Ziemi raz na 100-1000 lat. W bliskim sąsiedztwie Ziemi krąży ponad 19 tys. obiektów. NASA oraz ESA obserwują asteroidy, szczególnie te, które mogą być potencjalnie groźne dla Ziemi. Naukowcy z NASA są pewni - w Ziemię uderzy asteroida. Kiedy to nastąpi? I czy właśnie asteroida spowoduje koniec świata?NASA na bieżąco aktualizuje listę obiektów NEO (Near-Earth Objects). Czy wśród nich jest asteroida, która może doprowadzić do końca świata?Oto najgroźniejsze asteroidy. Zobaczcie na następnych slajdach >>>

Naukowcy są pewni - w Ziemię uderzy asteroida. Czeka nas kon...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski