Zacznijmy może od autora. Tomasz Pauszek to pochodzący z Bydgoszczy kompozytor, producent, dyrygent, multiinstrumentalista oraz wykonawca szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Wcześniej znany był ze swoich jednoosobowych projektów ODYSSEY i RND, a także jako jeden z członków grupy WAXFOOD.
Zaczynał jako producent muzyczny w 1999 roku natomiast debiut płytowy miał w 2001 roku z płytą SYNTHARSIS.
Do tej pory jest autorem ośmiu autorskich płyt oscylujących brzmieniowo woków klasycznej elektroniki, zahaczając nierzadko o eksperymenty dźwiękowe.
Pauszek tworzy także muzykę ilustracyjną i produkcyjną dla bibliotek muzycznych na całym świecie.
Jego najnowsza płyta i jednocześnie pierwsza sygnowana jego nazwiskiem nosi tytuł „LO-FI LO-VE” i miała premierę 15 grudnia 2017 roku.
Autor o albumie mówi tak:

Te wszystkie szumy, trzaski i brudy zostały na płycie użyte w sposób umyślny ale też niebezpośredni, tzn. zostały włączone do muzyki na zasadzie rytmicznej i harmonicznej, jako uzupełnienie muzyki. Czasami są to rytmy utkane z trzasków winyla, innym razem brumy wspierające partię perkusji, partie smyczków przepuszczone przez pogniecioną taśmę magnetofonową, czy szum nadający motorykę i klimat.
Czasem też, występuje nieco nierówno zagrany rytm, tak jak w utworze z Władysławem Komendarkiem, jest to zabieg celowy, wprowadzony przez niego, nawiązujący do nagrań w latach 50-tych i 60-tych XX wieku, gdzie nie zawsze wszystkie partie ze sobą idealnie współgrały.
Te wszystkie „zanieczyszczenia” mają oddać ducha starych utworów i nostalgii.
Do stworzenia tego albumu zaprosiłem także wielu znakomitych gości, którzy swoim talentem i doświadczeniem wspomogli moją wizję. Są to w kolejności pojawiania się na płycie:
Thibault Cohade, Gushito, Pawbeats, Meeting By Chance (czyli Marcin Cichy z duetu Skalpel), Dagiel, Konrad Kucz, Arkadiusz Reikowski, Władysław Komendarek, Grzegorz Bojanek, ISAN.”
Album ukaże się jako wydawnictwo dwupłytowe (2CD i 2LP) nakładem wydawnictwa Audio Anatomy. Album można kupić tutaj
Może dla Was będzie to również nowa przygoda z muzyką, poszerzać horyzonty w tym zakresie zawsze jest miło i jako meloman serdecznie polecam. A już tym bardziej, że jest to nasza Polska muzyka, którą warto docenić.
Polecamy Państwa uwadze:
- Dziwne i nietypowe święta w kalendarzu
- Niebezpieczne manewry kierowców i wypadki na przejazdach kolejowych [WIDEO]
- Walka o Nutellę w promocji w markecie [WIDEO]
- Muzeum Wojsk Lądowych pokaże eksponaty na Osowej Górze [ZDJĘCIA EKSPONATÓW]
- Jak długo trzeba uprawiać SEKS, by spalić PĄCZKA? Tłusty Czwartek 2018.
- Jak oszukują nas firmy cateringowe?
- Lista najczęściej nadawanych imion dziewczynkom w 2017 roku
- Lista najczęściej nadawanych imion chłopcom w 2017 roku
- Luksusowe auto dla Rydzyka - te MEMY podbiły internet
- Dni wolne o handlu w 2018 roku
- TOP 10 najczęściej odwiedzanych polskich profili na Instagramie
- Trzynastki 2018 - ile dostaną polscy urzędnicy?
- Wszystko o abonamencie RTV 2018 - Stawki, kary, zniżki, opłaty
- Płaca minimalna 2018 - co się zmieni w przepisach?
- TORBYD, godziny otwarcia, CENNIK. Ile kosztuje bilet normalny, bilet ulgowy?
- Najpiękniejsze zawodniczki Pjongczang 2018. Zobacz ich gorące ZDJĘCIA
- Polsat podpisał umowę z UFC. Walki na żywo przez trzy lata! PRZECZYTAJ
- KSW 42. KHALIDOV - NARKUN, KSW 42. 3 marca 2018, Atlas Arena Łódź
Jak wybrać maskę antysmogową?