Nieoczekiwane męczarnie z outsiderami

W czwartym meczu mistrzostw świata polscy siatkarze stracili seta - i to z najsłabszą, teoretycznie - drużyną. Pokonali Kamerun 3:1.

W pierwszej partii nasi zawodnicy nieco przysnęli, przegrywając 25:27. Nie udał im się pościg, bo wcześniej przegrywali m. in. różnicą pięciu punktów. W drugim secie przegrywali 22:23, ale w końcówce górę wzięło doświadczenie. Partię skończył "kiwką" Paweł Zagumny. W trzecim wygrali pewnie do 16, ale w czwartym znowu się męczyli. Trzeba jednak przyznać, że wynik meczu z Kamerunem nie będzie miał żadnego znaczenia w drugiej fazie rozgrywek. Po prostu trzeba było go rozegrać... W niedzielę Polaków czeka ostatni mecz w pierwszej rundzie - o 16.30 spotkają się z Argentyną.