Nie żyje 12-latek, który topił się w Brdzie w Bydgoszczy

Michał SierekZaktualizowano 
Dramatyczna akcja ratunkowa w Bydgoszczy. W poniedziałek (10 czerwca) o godzinie 20.20 służby dostały informację o 12-latku, który tonie w Brdzie na wysokości ul. Toruńskiej. Chłopiec w stanie krytycznym został zabrany do szpitala. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło wieczorem. Jak przekazała nam podkom. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji, na miejsce wysłano natychmiast policję, straż pożarną oraz pogotowie. W akcji uczestniczył nurek. - Chłopca udało się wyciągnąć na brzeg. Trwa reanimacja - powiedziała ok. 20.50 podkom. Kowalska.

Do zdarzenia doszło na odcinku między salonem BMW a zajezdnią tramwajową. Dziecko zabrano do szpitala - jego stan oceniano jako krytyczny.

Jak dowiedzieliśmy się od bydgoskich strażaków, na miejsce wysłano w sumie trzy zastępy, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego. Dotarcie ekipy nurkowej na miejsce trwało około 15 minut. Sama akcja poszukiwania chłopca pod wodą mogła zająć kilka-kilkanaście minut. Jak powiedziano nam na stanowisku kierowania, gdy zabierano chłopca do szpitala, nadal nie udało się przywrócić mu czynności życiowych.

AKTUALIZACJA, wtorek, 11 czerwca: Chłopiec trafił do szpitala im. "Jurasza". Około godziny 15.00 Marta Laska, rzecznik bydgoskiego "Jurasza", przekazała nam smutną informację - życia dziecka nie udało się uratować.

Smutne statystyki utonięć w Polsce

Policja, straż pożarna apelują o ostrożność i rozsądek nad wodą. W 2018 roku w Polsce utonęło 545 osób - w większości płci męskiej.

Wiek ofiar utonięć:

  • do 7 lat - 2
  • 8 - 14 lat - 14
  • 15 -18 lat - 17
  • 19 - 30 lat - 91
  • 31 - 50 lat - 171
  • powyżej 50 lat - 244

Najczęstsze okoliczności wypadków utonięcia

  • kąpiel w miejscu niestrzeżonym, lecz nie zabronionym - 80
  • kąpiel w miejscu zabronionym - 64
  • nieostrożność podczas przebywania nad wodą - 44
  • nieostrożność w czasie łowienia ryb – 29

Flash INFO, odcinek 18 - najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 20

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

500 plus wodka
2019-06-10T23:11:43 02:00, Gość:

Dlaczego służby ratunkowe jechały aż 15 minut ? Mają dojeżdżać w ciągu 5 min. tym bardziej, że wszystko rozgrywało się na terenie miasta, a nie gdzieś w okolicach.

2019-06-10T23:27:33 02:00, Płetwal ..:

A dojedziesz z pomorskiej w 5 minut ? Tam jest jednostka z której zadysponowano wóz z pletwonurkami .... o godzinie 19,30 widziałem dziś jak dwóch dzieciaków pływało tam . Płynąłem łodzią na ryby, trąbilem na nich pokazałem ze maja wyjść . Jak ich tylko minąłem wskoczyli z powrotem . Jak wracałem z ryb to akurat wyciągali z wody chłopaka .. mam nadzieje ze przeżyje bo widzę ciagle jego twarz . Panowie strażacy , dziękuje Wam

2019-06-11T00:55:59 02:00, Ania:

Łodzią na ryby? Kąpiele w rzece? Takie rzeczy w mieście?

2019-06-11T05:01:57 02:00, Płetwal:

A co dziwnego jest w łowieniu ryb z lodzi ? A kąpiele w rzece ... no pływam po tej wodzie z 15 lat i w tym miejscu rok w rok są w wodzie dzieciaki ...

2019-06-11T07:43:44 02:00, Xxx:

Dokładnie,z pobliskich domów dzieciaki każdego dnia tam się kąpią!malo tego rodzice wiedza!!! Szok i patologia żeby dzieci nie bac się puszczać nad rzekę

tam mieszka w tych ruderach PISowska patologia co chleje za 500 plus co sie dziwisz przeciez to Zimne Wody czyli najgorszy syf w Bydgoszczy

t
tylko PIS
2019-06-11T06:45:53 02:00, Gość:

,,Napalona 20 letnia studentka AWFu szuka zadbanego pana na "SEKS" spotkaania,, moje zdjęcia i kontakt na stronie: schacka.pl

i wyszukaj mnie po niku: Monika20 napisz ,do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam

2019-06-11T19:35:23 02:00, Gość:

Szok

to wina Tuska objawilo mi to moherowo PISowskie radio marycha

G
Gość

Ahh... Szkoda gadać.. Jeszcze najgorsze w tym to że był moim kolegą...

K
Kurwa jego mac

Otoz to za darmo maja dzieci basen lub za 1zl a rodzice biora 500plus i szkoda na kapielisko dac.... A teeaz placz i zgrzytanie zębami tylko dzieciaka szkoda 🙄

G
Gość
2019-06-11T06:45:53 02:00, Gość:

,,Napalona 20 letnia studentka AWFu szuka zadbanego pana na "SEKS" spotkaania,, moje zdjęcia i kontakt na stronie: schacka.pl

i wyszukaj mnie po niku: Monika20 napisz ,do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam

Szok

P
Płetwal
2019-06-10T21:54:18 02:00, Gość:

za 500 mógł wiele razy w miesiącu pojechać na basen, po to między innymi są te pieniądze, szkoda chłopaka

2019-06-11T07:46:30 02:00, Gość:

To byl wypadek. Nie kapal się ale bawil w okolicy.

Jeżeli to ten sam na którego trąbiłem i zwracałem mu uwagę , był z kolega to niestety ale kąpali się . Po moim dopłynięciu wskoczyli ponownie do wody .

M
Marek

Straszna tragedia, modlę się o Twoje zdrowie

G
Gość
2019-06-10T21:54:18 02:00, Gość:

za 500 mógł wiele razy w miesiącu pojechać na basen, po to między innymi są te pieniądze, szkoda chłopaka

To byl wypadek. Nie kapal się ale bawil w okolicy.

Z
Zxx
2019-06-10T21:54:18 02:00, Gość:

za 500 mógł wiele razy w miesiącu pojechać na basen, po to między innymi są te pieniądze, szkoda chłopaka

2019-06-10T23:10:57 02:00, Mama:

Płacze jak dziecko! Tam się codzień kąpią!wopr częściej patrole

2019-06-10T23:13:07 02:00, Gość:

WOPR patroluje legalne kąpieliska, a to jest dzikie

Tylko że przepływa pare razy dziennie sprawdzać wędkarzy służby itp mogli by częściej tam się kąpią dzieci każdego dnia

X
Xxx
2019-06-10T23:11:43 02:00, Gość:

Dlaczego służby ratunkowe jechały aż 15 minut ? Mają dojeżdżać w ciągu 5 min. tym bardziej, że wszystko rozgrywało się na terenie miasta, a nie gdzieś w okolicach.

2019-06-10T23:27:33 02:00, Płetwal ..:

A dojedziesz z pomorskiej w 5 minut ? Tam jest jednostka z której zadysponowano wóz z pletwonurkami .... o godzinie 19,30 widziałem dziś jak dwóch dzieciaków pływało tam . Płynąłem łodzią na ryby, trąbilem na nich pokazałem ze maja wyjść . Jak ich tylko minąłem wskoczyli z powrotem . Jak wracałem z ryb to akurat wyciągali z wody chłopaka .. mam nadzieje ze przeżyje bo widzę ciagle jego twarz . Panowie strażacy , dziękuje Wam

2019-06-11T00:55:59 02:00, Ania:

Łodzią na ryby? Kąpiele w rzece? Takie rzeczy w mieście?

2019-06-11T05:01:57 02:00, Płetwal:

A co dziwnego jest w łowieniu ryb z lodzi ? A kąpiele w rzece ... no pływam po tej wodzie z 15 lat i w tym miejscu rok w rok są w wodzie dzieciaki ...

Dokładnie,z pobliskich domów dzieciaki każdego dnia tam się kąpią!malo tego rodzice wiedza!!! Szok i patologia żeby dzieci nie bac się puszczać nad rzekę

G
Gość

,,Napalona 20 letnia studentka AWFu szuka zadbanego pana na "SEKS" spotkaania,, moje zdjęcia i kontakt na stronie: schacka.pl

i wyszukaj mnie po niku: Monika20 napisz ,do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam

P
Płetwal
2019-06-10T23:11:43 02:00, Gość:

Dlaczego służby ratunkowe jechały aż 15 minut ? Mają dojeżdżać w ciągu 5 min. tym bardziej, że wszystko rozgrywało się na terenie miasta, a nie gdzieś w okolicach.

2019-06-10T23:27:33 02:00, Płetwal ..:

A dojedziesz z pomorskiej w 5 minut ? Tam jest jednostka z której zadysponowano wóz z pletwonurkami .... o godzinie 19,30 widziałem dziś jak dwóch dzieciaków pływało tam . Płynąłem łodzią na ryby, trąbilem na nich pokazałem ze maja wyjść . Jak ich tylko minąłem wskoczyli z powrotem . Jak wracałem z ryb to akurat wyciągali z wody chłopaka .. mam nadzieje ze przeżyje bo widzę ciagle jego twarz . Panowie strażacy , dziękuje Wam

2019-06-11T00:55:59 02:00, Ania:

Łodzią na ryby? Kąpiele w rzece? Takie rzeczy w mieście?

A co dziwnego jest w łowieniu ryb z lodzi ? A kąpiele w rzece ... no pływam po tej wodzie z 15 lat i w tym miejscu rok w rok są w wodzie dzieciaki ...

A
Ania
2019-06-10T23:11:43 02:00, Gość:

Dlaczego służby ratunkowe jechały aż 15 minut ? Mają dojeżdżać w ciągu 5 min. tym bardziej, że wszystko rozgrywało się na terenie miasta, a nie gdzieś w okolicach.

2019-06-10T23:27:33 02:00, Płetwal ..:

A dojedziesz z pomorskiej w 5 minut ? Tam jest jednostka z której zadysponowano wóz z pletwonurkami .... o godzinie 19,30 widziałem dziś jak dwóch dzieciaków pływało tam . Płynąłem łodzią na ryby, trąbilem na nich pokazałem ze maja wyjść . Jak ich tylko minąłem wskoczyli z powrotem . Jak wracałem z ryb to akurat wyciągali z wody chłopaka .. mam nadzieje ze przeżyje bo widzę ciagle jego twarz . Panowie strażacy , dziękuje Wam

Łodzią na ryby? Kąpiele w rzece? Takie rzeczy w mieście?

P
Płetwal ..
2019-06-10T23:11:43 02:00, Gość:

Dlaczego służby ratunkowe jechały aż 15 minut ? Mają dojeżdżać w ciągu 5 min. tym bardziej, że wszystko rozgrywało się na terenie miasta, a nie gdzieś w okolicach.

A dojedziesz z pomorskiej w 5 minut ? Tam jest jednostka z której zadysponowano wóz z pletwonurkami .... o godzinie 19,30 widziałem dziś jak dwóch dzieciaków pływało tam . Płynąłem łodzią na ryby, trąbilem na nich pokazałem ze maja wyjść . Jak ich tylko minąłem wskoczyli z powrotem . Jak wracałem z ryb to akurat wyciągali z wody chłopaka .. mam nadzieje ze przeżyje bo widzę ciagle jego twarz . Panowie strażacy , dziękuje Wam

G
Gość
2019-06-10T21:54:18 02:00, Gość:

za 500 mógł wiele razy w miesiącu pojechać na basen, po to między innymi są te pieniądze, szkoda chłopaka