- Nakło nie jest raczej miejscowością żyjącą z turystów, ale są firmy, które mogą u nas inwestować. Mogą, ale nie chcą, bo nasze miasto po prostu zniechęca - uważa pan Jakub z Nakła.
<!** Image 2 align=right alt="Image 121621" sub="Dworzec kolejowy w Nakle jest jednym z wielu budynków, które szpecą miasto
/ Fot. Paweł Antonkiewicz">Jednym z niezbyt dobrze prezentujących się miejsc są Łazienki. Dawne miejsce wypoczynku, spacerów i zabaw mieszkańców Nakła. Dziś próbuje się wskrzesić tę część nadnoteckich łąk. Ostatnią imprezą, która tam zorganizowano, był wielki festyn rycerski. Gwiazdą średniowiecznego wieczoru był olsztyński Shannon, znany w całej Polsce zespół muzyki folklorystyczno-etnicznej.
- Ten zespół wystąpił na czymś, co powinno być sceną, a jest zniszczonym fundamentem po magazynie na kajaki. Muzycy w dodatku nie zmieścili się na nim. Głośno stwierdzili, że są jeszcze dziwne miejsca w naszym kraju - powiedział jeden z uczestników festynu.
Stopnie rzeczywiście są zniszczone, a całość szpeci okolicę odpadającym tynkiem, mimo że jeszcze nie tak dawno planowana była renowacja placu.
<!** reklama>- Kilka lat temu myślano o remoncie, ale nie wiem, dlaczego do tego nie doszło - poinformował Marek Michalak, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska miasto i gminy Nakło.
Przygotowanie Łazienek do imprez ogranicza się jedynie do... skoszenia trawy. Reszta pozostawiona jest bez zmian.
- Woda jest brudna, a dzieci nie mają miejsca do zabawy. Właściwie, jakby ktoś zorganizował festyn pod mostem kcyńskim, to nie byłoby wielkiej różnicy w estetyce - uważa pan Bogusław z Występu.
Brzydkich miejsc w Nakle, niestety, jest więcej. Szpecą tereny po byłych zakłady mięsnych, czy zarośnięta dolina wzdłuż rzeczki Kolczatki, która płynie między ulicą Mrotecką a Działkową. Z tego miejsca często korzystają amatorzy alkoholu pod chmurką.
- Przecież to jest dobre miejsce na zrobienie jakiegoś parku lub alejki - proponuje pani Katarzyna z sąsiedniej ulicy Kazimierza Wielkiego w Nakle.
Od wielu lat renowacji nie przeprowadzano też na dworcu kolejowym w Nakle. Ściany z gołych cegieł i stare perony straszą wszystkich podróżujących do Nakła. Również ci, którzy wybiorą się do nas samochodem, zostaną przywitani zaniedbanym budynkiem byłej gorzelni na ulicy Nowej.
Co trzeba zmienić
- Czekając na remonty niektórych terenów w Nakle, liczymy na Państwa sygnały o innych miejscach szpecących miasto.
- Można do nas dzwonić pod numer telefonu: 052 385 36 25.
- Informacje można przysyłać także mailem: [email protected].