https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nawet 80 tys. grobów w parku Witosa! Kolejne prace i sensacyjne odkrycia archeologów [zdjęcia]

jpl
Po sensacyjnych odkryciach archeologów, wg których pod powierzchnią parku Witosa może się znajdować nawet 80 tys. grobów, przerwano prace remontowe. Teraz trwają tam kolejne badania, a o przyszłości parku zadecyduje specjalnie powołany zespół ekspertówW parku Witosa w Bydgoszczy zamiast prac remontowych trwają kolejne wykopaliska archeologiczne. Wg archeologa Roberta Grochowskiego na terenie parku może się znajdować nawet 80 tys. trumien ze szczątkami. Te odkrycia sprawiły, że miasto zmienia plany dotyczące zagospodarowania tej części miasta. Prezydent Rafał Bruski zapowiada, że w Witosie nie znajdzie się nic związanego z rozrywką i rekreacją, a park będzie miejscem pamięci i zadumy. Jednak o tym, jak ostatecznie będzie wyglądała przyszłość parku ma zadecydować specjalny zespół ekspertów. Pierwsze spotkanie zespołu trwało w środę po południu. O jego szczegółach poinformujemy wkrótce.Prace w parku Witosa w Bydgoszczy wstrzymane. "To będzie miejsce pamięci"
Po sensacyjnych odkryciach archeologów, wg których pod powierzchnią parku Witosa może się znajdować nawet 80 tys. grobów, przerwano prace remontowe. Teraz trwają tam kolejne badania, a o przyszłości parku zadecyduje specjalnie powołany zespół ekspertówW parku Witosa w Bydgoszczy zamiast prac remontowych trwają kolejne wykopaliska archeologiczne. Wg archeologa Roberta Grochowskiego na terenie parku może się znajdować nawet 80 tys. trumien ze szczątkami. Te odkrycia sprawiły, że miasto zmienia plany dotyczące zagospodarowania tej części miasta. Prezydent Rafał Bruski zapowiada, że w Witosie nie znajdzie się nic związanego z rozrywką i rekreacją, a park będzie miejscem pamięci i zadumy. Jednak o tym, jak ostatecznie będzie wyglądała przyszłość parku ma zadecydować specjalny zespół ekspertów. Pierwsze spotkanie zespołu trwało w środę po południu. O jego szczegółach poinformujemy wkrótce.Prace w parku Witosa w Bydgoszczy wstrzymane. "To będzie miejsce pamięci" Arkadiusz Wojtasiewicz
Po sensacyjnych odkryciach archeologów, wg których pod powierzchnią parku Witosa może się znajdować nawet 80 tys. grobów, przerwano prace remontowe. Teraz trwają tam kolejne badania, a o przyszłości parku zadecyduje specjalnie powołany zespół ekspertów.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski