Rowerowe miasteczko powstało w strefie rekreacyjnej pomiędzy budynkiem Szkoły Podstawowej nr 46 oraz nowym parkiem kieszonkowym. Na potrzeby inwestycji wykorzystano także nieużytkowany dojazd do zaplecza placówki. Ścieżki rowerowe wykonano z asfaltobetonu, a cześć nawierzchni utwardzono ponadto kostką betonową - informuje bydgoski ratusz.
Podczas realizacji zadania zadbano o jak najmniejszą ingerencją w okoliczny drzewostan. Część ścieżki przebiega zatem po drodze pożarowej. W miasteczku o powierzchni około 3500 metrów kwadratowych powstało m.in. rondo, skrzyżowanie równorzędne, są jednostronne i obustronne zwężenia jezdni, a także tzw. ósemka. Jeśli tylko pozwoli pogoda na ścieżkach wymalowane zostanie oznakowanie poziome. Nowy obiekt umożliwi przeprowadzenie egzaminu na kartę rowerową i pozwoli młodym bydgoszczanom na bezpieczne poznawanie przepisów ruchu drogowego. Inwestycja kosztowała 255 tysięcy złotych.
Miasteczka ruchu drogowego w ramach BBO powstały wcześniej m.in. nad Balatonem na Bartodziejach, na osiedlu Tatrzańskim w Nowym Fordonie oraz na Osowej Górze. Duży plac umożliwiający poznawanie zasad ruchu drogowego jest też w Myślęcinku.
Z kolei na powierzchni 465 metrów kwadratowych przy Szkole Podstawowej nr 28 przy ul. Baczyńskiego 1 powstała strefa relaksu dla młodszych i starszych dzieci. Zamontowano tam przede wszystkim urządzenia gimnastyczne tworzące plenerową siłownię oraz zestaw do street workoutu. Poza tym ustawiono stoły do ping-ponga, do gry w warcaby oraz elementy małej architektury - ławki, kosze, wiaty zacieniające i pergole.

Zadanie do realizacji mieszkańcy również wybrali w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Inwestycja kosztowała ponad 230 tysięcy zł.
Już w najbliższy czwartek, 20 lutego o godz. 17 w V Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Szarych Szeregów 4a odbędą się wybory do rady osiedla Kapuściska. Rejestracja głosujących będzie otwarta od godz. 16.30.
