1648: w wieku 23 lat zmarł Franciszek Ossoliński herbu Topór, syn wielkiego kanclerza koronnego Jerzego, od czterech lat pełniący funkcję starosty bydgoskiego.
1812: część pułków III korpusu wielkiej armii Napoleona, którym dowodził marszałek Michel Ney, skoncentrowana między Bydgoszczą i Toruniem, rozpoczęła przeprawę przez Wisłę pod Fordonem. W tym miejscu ustawiono później kamień pamiątkowy, którym aż do 1870 roku opiekował się mieszkający w Fordonie wojenny inwalida francuski.
1815: stanowisko burmistrza Bydgoszczy objął Andreas Friedrich Gruenauer, założyciel pierwszej drukarni w mieście przy ul. Jagiellońskiej i jej budowniczy. Po II wojnie zakłady zostały znacjonalizowane jako Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych. Funkcję burmistrza Gruenauer sprawował przez 14 lat.
1856: na dworcu Bydgoszcz Główna zatrzymał się pociąg wiozący cara Aleksandra II. Władca Wszechrusi przyjął w swojej salonce prezydenta regencji bydgoskiej Schleinitza i zaszczycił go rozmową m.in. na temat amnestii dla Polaków, uczestników powstania listopadowego mieszkających w Bydgoszczy. Car zgodził się na ich uwolnienie, lecz konfiskatę majątku utrzymał w mocy.
1921: oficjalną dwudniową wizytę rozpoczął w Bydgoszczy naczelnik państwa Józef Piłsudski. Tego dnia spotkał się w budynku starostwa przy ul. Słowackiego z urzędnikami i społecznikami, objechał miasto, a na nocleg udał się do domu prezydenta Bydgoszczy Jana Maciaszka (ul. Gdańska 92).
1936: w Bydgoszczy zmarł współzałożyciel i działacz Towarzystwa Kupców, Mieczysław Siuchniński, który wspólnie z Romanem Stobieckim założył w 1902 roku pierwszy polski magazyn konfekcji, bławatów i galanterii w budynku przy Starym Rynku 20.
1939: miało miejsce uroczyste otwarcie największego i najpiękniejszego ogrodu koncertowego w Bydgoszczy na zapleczu Resursy Kupieckiej przy ul. Jagiellońskiej 13. Na otwarcie zagrała 18-osobowa orkiestra salonowa Bydgoskiego Towarzystwa Muzycznego pod dyrekcją Ludwika Kwaśnika.
1974: do Bydgoszczy przyjechał I sekretarz SED i przewodniczący Rady Państwa NRD – Erich Honecker, który przybył w towarzystwie Edwarda Gierka i Piotr Jaroszewicza. Z lotniska goście udali się na Stary Rynek, złożyli kwiaty pod pomnikiem Walki i Męczeństwa, spożyli obiad w bydgoskim „Białym Domu” przy rondzie Jagiellonów, a następnie udali się do Torunia.
1987: podczas „Dni Bydgoszczy” na estradzie usytuowanej na Starym Rynku wystąpił w ramach kabaretonu mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Władysław Komar wraz z zespołem satyryków.
1997: na stadionie Polonii w darmowym koncercie zespołu Maanam z Korą Jackowską udział wzięło ponad 30 tys. bydgoszczan. Koncert ufundowała „Zetka” i producenci herbaty.
2003: w hali „Łuczniczka” w Bydgoszczy odbył się pierwszy mecz siatkarski reprezentacji Polski mężczyzn w ramach Ligi Światowej. Polska przegrała z Wenezuelą 0:3.
