W pisemnej decyzji datowanej na 25 listopada 2016 r. czytamy m.in.: „Urząd Patentowy RP działając w trybie postępowania spornego (…) po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 listopada 2016 roku wniosku Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza z siedzibą w Bydgoszczy o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy słowny „Zawisza” udzielonego na rzecz Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza (…) orzeka unieważnić prawo ochronne na znak towarowy „Zawisza” o numerze (…). Na podstawie art. 257 ustawy Prawo własności przemysłowej stronom przysługuje prawo wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie za pośrednictwem Urzędu Patentowego RP - Departamentu Orzecznictwa”.
- Jeśli dobrze pamiętam SP Zawisza w listopadzie 2014 roku uzyskało prawo ochronne na nazwę „Zawisza”, a my w ustawowym terminie trzydziestu dni odwołaliśmy się od tej decyzji. Powołaliśmy się na uchwałę z 21 kwietnia 2005 roku rozwiązującą Wojskowy Klub Sportowy Zawisza i przekazującą nieodpłatnie nazwę, logo klubu, sztandar oraz puchary Cywilno-Wojskowemu Związkowi Sportowemu Zawisza - organizacji będącej kontynuatorem tradycji sportowych WKS. Urząd Patentowy uznał nasze racje i podjął decyzję na naszą korzyść. Jest to wyrok nieprawomocny, aczkolwiek jest to decyzja urzędu - wyjaśnia Dariusz Bednarek, wiceprezes CWZS Zawisza.
Pozostaje jeszcze kwestia logo klubowego. Jak wiadomo, CWZS używa „zetki” z żółtym - a właściwie złotym - tłem, a stowarzyszenie białym. - Tu nie ma żadnych wątpliwości. Oba podmioty mają w Urzędzie Patentowym te loga zastrzeżone i w dalszym ciągu będą je używać - dodaje Bednarek.
Czy postanowienie UP będzie miało reperkusje w postaci powrotu nazwy „Zawisza” do drużyn młodzieżowych (8 roczników od orlika do juniora starszego) trenujących na Gdańskiej 163 i występujących dotąd pod nazwą MUKS CWZS?
Jak się dowiedzieliśmy, decyzja o przyjęciu nazwy Zawisza przez MUKS zapadnie niebawem. Władze klubu MUKS mają napisać do zarządu CWZS formalne pismo w tej sprawie.