Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Most Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy znów będzie przejezdny. Piesi i rowerzyści mają wrócić w kwietniu

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
W środę w nocy stary most Kazimierza Wielkiego zostanie udostępniony dla ruchu i zakończą się tam utrudnienia. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
W środę w nocy stary most Kazimierza Wielkiego zostanie udostępniony dla ruchu i zakończą się tam utrudnienia. Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz
Nie udało się przed końcem lutego, ale jeszcze przed świętami kierowcy z Bydgoszczy wrócą na most Kazimierza Wielkiego. Jak poinformowali drogowcy, stara przeprawa od godz. 23 w środę (27 marca) znów będzie przejezdna. Wszystkie prace związane z budową dwóch mostów nad Brdą nie zostały jeszcze w pełni zakończone.

Od końca października kierowcy korzystają z nowego mostu drogowego. W tym samym czasie zamknięto starą przeprawę, aby móc przeprowadzić na niej prace naprawcze oraz wykonać nowe najazdy od strony ul. Fordońskiej i Toruńskiej. Tramwaje nową trasą kursują od początku listopada. Obecnie z mostu korzystają dwie linie: 7 (od poniedziałku do piątku) i 11.

– W środę (27 marca) około godz. 23:00 udostępniony do ruchu zostanie drugi most drogowy w ciągu ul. Kazimierza Wielkiego. Włączona zostanie też sygnalizacja na skrzyżowaniu z ulicą Toruńską. Tym samym od czwartku (28 marca) linia nr 59 wróci na swoją standardową trasę przez most Kazimierza Wielkiego i ul. Łęczycką – przekazał w krótkim komunikacie w mediach społecznościowych Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Na początku informacji poinformowano o samych plusach od czwartku, ale otwarcie mostu dla ruchu nie oznacza jeszcze końca prac na moście. – Do końca kwietnia firma Trakcja S.A. kontynuować będzie jeszcze prace na zachodniej kapie chodnikowej wyremontowanej przeprawy. Do wykonania pozostało ułożenie żywic na ciągu pieszo-rowerowym. W związku z powyższym ruch pieszych nadal będzie poprowadzony mostem po stronie wschodniej – przekazali drogowcy.

Kontynuowane mają być jeszcze prace pod obiektem, roboty porządkowe i wykończeniowe oraz ostatnie nasadzenia drzew i krzewów. Wciąż nie zakończono prac na fragmencie chodnika po północnej stronie ul. Fordońskiej. Wykonywane są tam roboty gazownicze, co wymusiło konieczność zdemontowania chodnika, który ten sam wykonawca układał wiele miesięcy wcześniej. Odcinek jezdni od ul. Łęczyckiej w stronę centrum jest zwężony. Jak zwróciła uwagę Rada Osiedla Bartodzieje, niedawno rozpoczęto inne poprawki. Zdarto asfalt na drogach rowerowych po stronie WSB Merito.

Inwestycja o wartości prawie 170 mln zł finansowana jest z wykorzystaniem środków unijnych (ponad 50 mln zł). W jej zakresie mieściło się powstanie dwóch nowych mostów – drogowego i tramwajowego oraz zmodernizowanie torowiska w rejonie ulic Toruńskiej, Perłowej i Fordońskiej. Pierwotnie zakończenie wszystkich prac planowane było w lipcu 2023 r.

Przy okazji komunikatu o moście drogowcy poinformowali, że w czwartek linia nr 61 powróci na swoją standardową trasę przez ul. Ugory, co jest związane z zakończeniem prac odtworzeniowych po realizacji zadania z projektu budowy i przebudowy kanalizacji deszczowej w Bydgoszczy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera