https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Bydgoszczy świętował swoje 75-lecie. Młodzież się nie nudzi

(AS)
Opracowanie:
Grono pracowników MDK nr 2 miało powody do świętowania
Grono pracowników MDK nr 2 miało powody do świętowania Fot. Robert Sawicki/bydgoszcz.pl
Od 75 lat MDK nr 2 przy ulicy Leszczyńskiego rozwija pasje młodych bydgoszczan. Z tej okazji odbyła się uroczystość jubileuszowa.

Zaproszeni goście, wśród nich Anna Mackiewicz, wiceprezydent miasta, w siedzibie MDK mogli obejrzeć widowisko artystyczne pt. „Olimpijskie Wyzwania” przygotowane specjalnie przez dzieci i młodzież uczęszczającą do MDK nr 2. Jak informuje portal bydgoszcz.pl, były także gratulacje i wyróżnienia.

Młodzież się nie nudzi w MDK nr 2

Podopieczni MDK-u mieszczącego się na Szwederowie na brak ciekawych zajęć nie mogą narzekać. Korzystają z wielu pracowni: Choreografii i Ruchu, Fantastyki i Gier, Muzyki i Teatru, Nauki i Techniki, Sportu i Sztuk Wizualnych.

Mogą uczyć się języków: angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, korzystać z zajęć robotyki i programowania, warsztatów tańca, muzycznych, plastycznych i teatralnych. Działają tu również kluby sportowe: szachowy, karate i tenisa stołowego, a także Klub Malucha.

Najpierw był Ogródek Jordanowski

Dodajmy, że historia placówki zaczęła się w 1949 r., gdy na Szwederowie powstał Ogródek Jordanowski z siedzibą przy ul. Fornalskiej 42 (obecnie Leszczyńskiego). Na jego terenie znajdowało się boisko do gry w piłkę nożną, piaskownica oraz plac zabaw, pojawiła się też fontanna wybudowana przez mieszkańców. Rok później sportowcom udostępniono salę gimnastyczną, a w nowopowstałym pawilonie regularnie zaczęły odbywać się zajęcia dla dzieci i młodzieży.

W 1968 r. przekazano do użytku wybudowany w czynie społecznym parterowy pawilon. Wkrótce uruchomiono również dwie świetlice. 1 września 1969 r. placówka otrzymała nazwę - Dom Kultury Dzieci i Młodzieży nr 2 w Bydgoszczy i rozszerzono ofertę do 20 kół zainteresowań. Od 1 stycznia 1974 r. przeprowadzono modernizację budynku oraz zmieniono nazwę na Młodzieżowy Dom Kultury nr 2, a w 1986 r. nadano jej imię dr Henryka Jordana - lekarza, społecznika i pioniera wychowania fizycznego.

Dyrektor się sprawdza

Z czasem - w ramach restrukturyzacji instytucji sportowych - wyodrębniono Młodzieżowy Klub Sportowy Emdek. Od 1994 r. zrzesza on wszystkich sportowców z sekcji kolarskiej, szachowej i tenisa stołowego.

W ostatnich latach przeprowadzono MDK nr 2 przez wiele inwestycji. W 2019 oddano do użytku boisko wielofunkcyjne, a w tym roku rozbudowano scenę widowiskową.

Od września 2024 r. już 5. kadencję na stanowisku dyrektora objął Adam Łętocha.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski