Każdy mieszkaniec Bydgoszczy powinien już w swojej skrzynce odnaleźć kartę do głosowania wraz z propozycjami inwestycji. Co chcemy budować?
Czyżkówko zaproponowało rozbudowę placu zabaw z elementami siłowni przy zbiegu ul. Chmielnej-Siedleckiej i Byszewskiej, powstanie skweru dla mieszkańców przy ul. Wiejskiej oraz budowę chodników przy ul. Wiejskiej i Karolewskiej. Wszystkie propozycje mieszkańców uzyskały pozytywną opinię rady osiedla.
To jedna z nowości BBO. Do każdego z projektu dołączona jest adnotacja o poparciu bądź braku poparcia pomysłu przez radę, co ma pomóc głosującym w dokonaniu wyboru.
Na Miedzyniu weryfikację przeszły cztery propozycje. Budowa chodnika przy ul. Pijarów, Nakielskiej i Jędrzejowskiej, powstanie skateparku przy KS Gwiazda oraz oświetlenie ulic Paprociej, Tragerów, Sicieńskiej Zasobnej i Warzywnej.
Mieszkańcy miasta zgłosili blisko 600 inwestycji do BBO. Po formalnej weryfikacji zostało ich 289. - Michał Sztybel, koordynator BBO
Aktywnością wykazali się mieszkańcy Osowej Góry, którzy do wyboru mają sześć inwestycji. Chcą dwóch siłowni na wolnym powietrzu - przy ul. Kanarkowej i Rekinowej, a także utwardzenia chodnika między Morszczukową a Sardynkową, rewitalizacji oczek wodnych na górnym tarasie osiedla. Pozytywną opinie rady osiedla zyskała m.in. modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Puszczykowej, a negatywną postawienie lamp przy ul. Kormoranów.
Piaski - jeśli będą chciały głosować na swoją dzielnicę - mają jeden pomysł - postawienie wiat na boisku KS Piaski. Smukała-Opławiec-Janowo - tu stawiają na rewitalizację terenu i obiektu rekreacyjnego przy siedzibie UKS przy ul. Sanatoryjnej i siłownię na powietrzu przy ul. Opławiec. Głosować można we wszystkich szkołach publicznych oraz na stronie bydgoszcz.pl/budzetobywatelski. Głosowanie trwa do końca września.