Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Między nimi nie ma granic

Iwona Matusiak
Podsumowano polsko-holenderski projekt „Let’s go Poland - Holland 2013” i podpisano porozumienie w sprawie współpracy partnerskiej.

Podsumowano polsko-holenderski projekt „Let’s go Poland - Holland 2013” i podpisano porozumienie w sprawie współpracy partnerskiej.<!** Image 2 align=none alt="Image 226015" sub="Zakończył się kolejny wspólny projekt, ale dzięki porozumieniu młodzież ma nadzieję na kolejne spotkania / Fot.: I LO w Nakle">

- Tuż przed konferencją zamykającą tegoroczny projekt, dyrektor I LO im. Bolesława Krzywoustego, Paweł Darul podpisał list intencyjny formalizujący stałą, szeroko rozumianą współpracę z Penta College CSG Jacob van Liesveldt zakładającą, między innymi, coroczną wymianę młodzieży - mówi Anita Krzyżanowska z I LO w Nakle.

Dokument został wcześniej podpisany przez dyrektora szkoły holenderskiej Pieta Mouta. Podczas konferencji natomiast uczniowie zaprezentowali materiały obrazujące przebieg projektu. Zespoły przybliżyły historie obu szkół, w formie prezentacji multimedialnych pokazały tematykę zrealizowanych zadań w czterech kategoriach: „Moja ojczyzna”, „Moje miasto rodzinne”, „Zdjęcie w zdjęciu” i „Jak przetrwaliśmy burze dziejowe”. Była to również okazja do wspomnień obu wizyt w ramach wymiany międzyszkolnej w Nakle i Hellevoetsluis, wszystkie zaprezentowane materiały przygotowane zostały w trzech językach: angielskim, holenderskim i polskim.

- Znakomita znajomość języka angielskiego i biegłość w korzystaniu ze środków nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych pozwoliły stworzyć wzorowe i niepowtarzalne prace mimo odległości 1100 kilometrów - podsumowuje Anita Krzyżanowska. - Co niezwykłe, wspaniały międzynarodowy zespół muzycznie utalentowanych uczestników projektu razem zagrał znane utwory bez wcześniejszych prób, udowadniając, że nie ma granic, łączy nas tak wiele, że nie ma rzeczy niemożliwych, a istnieją jedynie wyzwania - dodaje.

Listopadowe spotkanie młodzieży szkoły Penta College wykroczyło poza harmonogram zaplanowanych wizyt. Uczniowie i nauczyciele obu szkół odwiedzili też bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu i poznali polskie tradycje wieczoru andrzejkowego.

Przypomnijmy, że działania w ramach projektu to regularna praca uczniów w parach polsko-holenderskich za pośrednictwem środków informacyjno-komunikacyjnych, spotkania online w chat-roomie na platformie edukacyjnej TwinSpace, zamieszczanie produktów powstałych w ramach projektu w Internecie oraz publikację podsumowującą działania. <!** reklama>

Wśród nakielan w projekcie udział wzięli: Olga Pietrykowska, Maria Darul, Przemysław Kalinowski, Agnieszka Śledzik, Lidia Deja, Kinga Meler, Bartosz Górny, Jakub Maciejewski, Błażej Płotka, Agata Schulz, Agata Głyżewska, Piotr Ptak, Katarzyna Toczko i Monika Paczyńska. Ich opiekunkami były: Anita Krzyżanowska i Lucyna Majcher.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!