https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miasto wycofuje się ze sprzedaży KPEC!

sier
Powodem zakończenia negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów są głównie kwestie finansowe.
Powodem zakończenia negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów są głównie kwestie finansowe. Dariusz Bloch
Mówiło się, że na sprzedaży KPEC Bydgoszcz miała zarobić od 200 do 300 milionów złotych. Do transakcji jednak nie dojdzie - poinformował dziś Urząd Miasta Bydgoszczy.

Zakończono proces zmierzający do sprzedaży udziałów miasta w Komunalnym Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Tym samym nie dojdzie do sprzedaży udziałów miasta w spółce - czytamy w komunikacie przesłanym przez UM Bydgoszczy.

Kwestie finansowe?

Powodem zakończenia negocjacji w sprawie sprzedaży udziałów są głównie kwestie finansowe. – Najważniejszy jest interes miasta. Jednym słowem: mówiliśmy TAK dla prywatyzacji i NIE dla sprzedaży za wszelką cenę. Dlatego podjąłem decyzję o zakończeniu procesu negocjacji, ponieważ cena nie była zadowalająca. Oferta złożona przez PGE była – w ocenie zespołu negocjacyjnego, ale również mojej – rażąco niska – wyjaśnia prezydent Rafał Bruski.

Przeczytaj:

Bardzo tajna sprzedaż KPEC. Prezes PGE mówi, że w tej chwili negocjacje się nie toczą, prezydent, że są tajne...

Koszty poniesione w związku z procesem sprzedaży udziałów nie obciążyły budżetu miasta. Poniosło je Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (zgodnie z umową zawartą przez wszystkich wspólników spółki).

Przypomnijmy, że uchwałą z 19 grudnia 2012 r. Rada Miasta Bydgoszczy potwierdziła wyrażone w 2008 r. stanowisko zezwalające na zbycie udziałów miasta w spółce, jednocześnie ustalając, że nastąpi to w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia.

Długa historia

Najpierw przystąpiono do wyboru – w drodze przetargu nieograniczonego – doradcy prywatyzacyjnego. Została nim firma F5 Konsulting z Poznania, z którą 9 maja 2013 r. podpisana została umowa. Na tej podstawie dokonana została analiza przedprywatyzacyjna KPEC-u, w tym oszacowanie wartości przedsiębiorstwa.

W drugim etapie prywatyzacji, w terminie do 25 lutego 2014 r., pisemne odpowiedzi na publicznie ogłoszone zaproszenie do negocjacji złożyło sześć podmiotów. Oferty wiążące natomiast, które można było składać do 19 maja 2014 r., złożyło dwóch oferentów. Oba te podmioty zostały dopuszczone do negocjacji, po czym na dalszym etapie negocjacje prowadzone były już tylko z PGE Polska Grupa Energetyczna SA.

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

E
Emeryt
W Toruniu sprzedali Francuzom i mają myst!!!!!!!!
m
mieszkaniec
Czyli będą etaty po wyborach. A przecież żyć jakoś trzeba. Zarząd i RN kilku przezimuje POlityków
D
DR EKONOMII
PO CHOLERE TEN KPEC przeciez cieplo wytwarza EC 2 posrednicy won
a
aleeee
po pierwsze - Toruń jest o połowę mniejszy............po drugie EDF przejęła Energ Cergia w 2012 a sam proces zaczął się parę lat wcześniej....po trzecie - co znaczy "najnowocześniejsze ogrzewanie"? geoterma? ;) i po czwarte - nie wiemy jak przez te 4 lata jest w T. z finansami, umowami itd. itp...
s
sos
Te 200mln to moglo byc 600mln na inwestycje ze wsparciem UE a tak beda posady dla zwiazkowcow i bieda z nedza w inwestycjach. Jakos w Toruniu sprzedali juz dawno swoj KPEC i teraz maja najnowoczesniejsza ogrzewalnie miasta w Polsce (chyba jeszcze buduja nie sledze tego na biezaco). A u nas oczywiscie pieniaczy kupa zeby te sprzedaz zablokowac.
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski