Miał ponad 3 promile i... przyjechał kupić alkohol

Miał ponad 3 promile i... przyjechał kupić alkohol

(tik)

Gazeta Pomorska

Aktualizacja:

Miał ponad 3 promile i... przyjechał kupić alkohol

©Pixabay.com

Policjanci z Czerska zatrzymali w czwartek nietrzeźwego 36-letniego mieszkańca gm. Czersk. Dzięki reakcji właściciela sklepu u którego kierowca oraz jego koledzy chcieli zakupić alkohol i szybkiej interwencji policjantów nietrzeźwy kierowca odpowie za przestępstwo drogowe.
Miał ponad 3 promile i... przyjechał kupić alkohol

©Pixabay.com

Kierującego nissanem policjanci zatrzymali na parkingu sklepowym w Łęgu. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał on ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna już wkrótce usłyszy zarzuty i odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za brak uprawnień do kierowania. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka kara finansowa.

- W czwartek, około godz.
18.30, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie od właściciela jednego ze sklepów w Łęgu o pijanym kierowcy, który wspólnie z dwoma również nietrzeźwymi kolegami przyjechał zakupić alkohol. Sprzedawca od razu wyczuł od mężczyzny, który trzymał kluczki od pojazdu wyraźny zapach alkoholu. By nie dopuścić kierującego do dalszej jazdy zabrał mu je - podaje biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. - Mężczyźni stali się agresywni wobec zgłaszającego. Poinformowani o sytuacji policjanci niezwłocznie przyjechali we wskazane miejsce, gdzie zastali siedzących już w pojeździe mężczyzn. Trzej mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Alkomat wskazał u nich od 2 do ponad 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci, aby ustalić który z nich prowadził auto przejrzeli monitoring sklepowy na którym potwierdzili, że to właśnie ten, który wydmuchał ponad 3 promile. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że kierujący nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania. Samochód odholowano na strzeżony parking.

36-latek w najbliższym czasie usłyszy zarzuty za popełnione przestępstwo drogowe oraz odpowie za wykroczenie. Jeden z jego kompanów - 64-letni mieszkaniec tej samej gminy - odpowie za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień oraz będącej po spożyciu alkoholu, za co grozi wysoka kara grzywny.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, gdzie kierowcę czekają konsekwencje prawne związane ze stwierdzonym przestępstwem drogowym. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu, a także dziękują za wspaniałą postawę i pomoc w wyeliminowaniu z ruchu kolejnego pijanego kierowcy.


Flesz - wypadki drogowe. Jak udzielić pierwszej pomocy?

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo