Meksykanie trafili na Barcę

pkg
Meksykański Club America pokonał w Tokio południowokoreański Jeobuk Hyundai Motors 1:0 (0:0) i awansował do półfinałów klubowych mistrzostw świata w piłce nożnej.

<!** reklama right>W półfinale rywalami Club America będą triumfatorzy Ligi Mistrzów - hiszpańska FC Barcelona. Drugą parę półfinałową stanowią Al Ahly Kair (Egipt) i Internacional Porto Alegre (Brazylia).

Zwycięzca turnieju, który zakończy się 17 grudnia, otrzyma 4,5 mln dolarów, a pokonany w finale milion mniej. Za ostatnie miejsce przewidziano nagrodę w wysokości miliona dolarów.

Rok temu w decydującym meczu klubowych MŚ brazylijski zespół FC Sao Paulo pokonał angielski Liverpool FC 1:0.