Medalowe żniwa bydgoskiej młodzieży [WIDEO]

Kinga Gacka i Iwona Baumgart, trener młodej zawodniczki BKS
Osiem medali wywalczyli bydgoszczanie podczas halowych mistrzostw Polski do 18 i 20 lat w lekkiej atletyce, które w weekend rozegrano w Toruniu.

Kinga Gacka (U’18) potwierdziła dominację w biegu na 300 metrów. Zawodniczka Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz wygrała w czasie 38.80, wyrównując tym samym własny rekord Polski, który ustanowiła tydzień temu w Spale.

Dwa razy na podium, raz na najwyższym jego stopniu, stawała w Toruniu Adriana Sułek (U’20). Wieloboistka Zawiszy tym razem postanowiła wziąć udział w skoku w dal oraz biegu na 60 metrów przez płotki. W pierwszej konkurencji zdobyła złoto (5.95), w drugiej wywalczyła srebro (8.57).

Trzecie złoto dla Bydgoszczy zdobył w Toruniu Sebastian Chmara junior z Zawiszy (U’20). Syn halowego mistrza świata i Europy w siedmioboju triumfował w skoku o tyczce (4.65).

Dwa medale wśród 20-latków wywalczyła koleżanka klubowa Kingi Gacki - Nicole Kraska. Podopieczna Daniela Kaźmierczaka najpierw zdobyła srebro w skoku w dal (5.74 - rekord życiowy), dzień później była trzecia w trójskoku (12.34).

Dorobek medalowy lekkoatletów znad Brdy uzupełniły dwa brązowe krążki zawiszan w kategorii U’18: Viktorii Kality (tyczka, 3.75) oraz Gracjana Wiśniewskiego (wzwyż, 1.95).