Marek Szkolnikowski: Nie zawsze to, co polskie, jest gorsze

Marek Szkolnikowski: Nie zawsze to, co polskie, jest gorsze

Michał Skiba

Polska

Aktualizacja:

Polska

Największym zwycięstwem TVP Sport jest zmiana mentalności wśród widzów, zmiana odbioru, bo teraz widzą nas jako świeża i nowoczesna telewizja - mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Szef sportu w Telewizji Polskiej w dużej rozmowie z "Polska Times" o sporcie, prawach, biznesie, Stevie Jobsie i czujności umysłu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Zapraszam...
Marek Szkolnikowski: Nie zawsze to, co polskie, jest gorsze

©https://twitter.com/mszkolnikowski

Michał Skiba: Kiedy TVP Sport 2? Takie pytanie, to jak pochwała. Macie dużo praw, sportowy kanał TVP gra bardzo ofensywnie.

Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport: Nie ma takiej potrzeby, aby tworzyć drugi kanał. Mówię to od samego początku. Drugi kanał to bardzo archaiczne myślenie i absolutnie nieidące z duchem czasu. Po pierwsze - to kosztuje bardzo dużo pieniędzy. Trzeba stworzyć oddzielny zespół emisyjny oraz oddzielne studio, wyposażyć je jak najlepiej. To kosztuje kilkadziesiąt milionów złotych. Do tego trzeba znaleźć miejsce na ten kanał. Na MUX-3 i MUX-8, czyli miejscach dla naziemnej telewizji cyfrowej, ich już nie ma.
Na trójce jest tak mało miejsca, że TVP Sport mieści się w rozdzielczości SD, czyli zajmuje jeden slot, a na MUX-8 Telewizja Polska otrzymała trzy sloty i wszystkie trzy są zajęte. Miejsca na dodatkowe kanały po prostu nie ma. Pracujemy nad tym, by stworzyć - pod roboczą nazwą TVP Sport 2 - kanał wirtualny. To byłby kanał dostępny w internecie. Tych transmisji jest oczywiście dużo, co nie zmienia faktu, że z wielu wydarzeń i praw, które się nie oglądały, lub są nieefektywne biznesowo zrezygnujemy.

A więc rewolucja trwa?

Myślę, że to była i jest ewolucja. Dopiero wielkie rzeczy przed nami. Kilka spraw udało się ustabilizować i unormować. Stworzyć pewne reguły zachowań, staram się operować tą biznesową mantrą: wizja, przywództwo, kultura organizacji. Pewne rzeczy tłumaczymy, na pewnym poziomie instytucjonalnym zaczyna to dobrze wyglądać. To później przekłada się na obraz - czyli to, co widzowie widzą w telewizorach, czy na innych nośnikach.

Pan w tym momencie mówi więcej o biznesie niż o sporcie?

Siłą rzeczy jedno wiąże się z drugim i trudno mówić o biznesie bez sportu i odwrotnie. Na tym polega moja praca.

Na wychowywaniu nowych widzów również?

Myślę, że konsumpcja mediów wygląda inaczej niż kiedyś. Mamy w tej chwili ponad dwieście kanałów. Każdy może mieć do nich dostęp i to za niewielkie pieniądze. Widać, że coraz mniej ludzi ogląda telewizje i coraz mniejsze jest nią zainteresowanie, bo młodzi ludzie - w wielu przypadkach - nie mają telewizora. Przyznają się do tego, że oglądają Netflixa, materiały na YouTubie, ewentualnie sport. Trwa walka o to, kto w przyszłości będzie postrzegany jako telewizja warta oglądania. To się trochę dzieje w TVP Sport. Chcemy tych ludzi do siebie przyzwyczaić. Chcemy pokazywać, że jesteśmy nowocześni, otwarci na nowe technologie i nowy sposób korzystania z mediów. Przed zeszłorocznymi mistrzostwami świata był taki, z pozoru wydawało się szalony, pomysł pokazywania "Kapitana Tsubasy". Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Bardzo dużo ludzi z mojego pokolenia, czyli między 30 a 35 rokiem życia, z rozrzewnieniem wspominało te czasy, gdy Tsubasa był w polskiej telewizji. A teraz przed mundialem ze swoimi dziećmi oglądali Tsubasę! Po emisji prawie stu odcinków okazało się, że bardzo wzrósł nam udział w grupie 4-12. Chcemy ten trend utrzymać i tę grupę jakoś edukować i prowadzić. Pojawia się e-sport. Niech wśród ludzi pojawia się myśl, że TVP Sport jest fajnym kanałem.

E-Sport to przestrzeń, do której już wszyscy musimy się przyzwyczajać?

Moje prywatne zdanie może nie mieć znaczenia, bo wyszłoby, że to jest mój prywatny folwark i nie zachowuję obiektywizmu. E-sport to bardzo duży ruch społeczny w tej chwili, mnóstwo ludzi organizuje się w różne stowarzyszenia i zaczyna w tym e-sporcie funkcjonować. Na IEM w Katowicach jest więcej ludzi niż na Openerze. Coraz większe pieniądze, wielcy sponsorzy. Polska to dobry rynek dla e-sportu, nie widzę powodu, by kogoś wykluczać. TVP Sport nie chce ludzi wykluczać, u nas wszyscy są mile widziani. Sam mam konsolę i czasem sobie pogram, ale bardzo rzadko. Zazwyczaj w coś związanego ze sportem.

A Pan jako dyrektor czuje, że jest dużo pracy już niedziennikarskiej? Mówi się, że dokumenty na stole zaczynają przypominać stertę liści na jesień.

Jeśli ktoś w życiu ma takie szczęście i taki przywilej, że wykonuje pracę, którą kocha, to traktuje ją jako codzienność życia. Czasem tych liści jest tak dużo, że jak się je wszystkie odgarnie, to i tak wiejący wiatr powoduje, że znowu całość trzeba zaczynać od nowa. Na pewno jest to przyjemne gdy czuć zaangażowanie całego zespołu i widać efekty pracy na antenie. To, jak ludzie reagują na rozwój TVP Sport to piękna sprawa.

Na przykładzie Tsubasy - można tworzyć telewizję na intuicję? Czy to już przewaga exela?

W dzisiejszych czasach wszystkie wielkie biznesy jak Facebook, Twitter, Wikipedia, czy nawet sam internet powstały bez intencji biznesowych. Facebook miał być takim portalem, gdzie młodzi amerykańscy studenci wyrywają laski. Nie było nic o biznesie. Mark Zuckerberg, czy Jeff Bezos z Amazona i ludzie zakładający Twittera nie mieli żadnych biznesplanów. Nie mieli analiz SWOT, ani analizy pięciu sił Portera. To są kwestie mocno związane z biznesem, czyli exel, tabelki, kolor zielony i czerwony. Zawsze odpowiadam na to pytanie dwoma przykładami: Henry Ford przed wynalezieniem samochodu, jakby zrobił rynkowe badania, to dowiedziałby się, że ludzie chcą szybszych koni. Nikt nie przewidział tego, że powstaną samochody. Jak Steve Jobs pracował nad Macintoshem, to poszedł "na czuja" i to był strzał w dziesiątkę. Jeśli chodzi o kwestie związane z budżetem, pilnowaniem spraw finansowych i kadrowych, to wiadomo, że jest exel i tabelki - szczególnie, że pracuję w telewizji publicznej, więc środkami publicznymi trzeba bardzo rozsądnie gospodarować. Nie możemy sobie pozwolić na swobodę finansową, jaką mają komercyjni nadawcy, mimo że ludzie opowiadają, że telewizja dostaje miliard złotych zapomogi. Pamiętajmy, że niewiele ponad 10 proc. ludzi płaci abonament i ta telewizja musi z czegoś być utrzymywana. Taki system jest w każdym kraju UE. W Niemczech budżet ZDF czy ARD to jest kilka miliardów euro. I to też idzie od podatników, którzy normalnie płacą abonament. Taka sama sytuacja jest we Francji, Wielkiej Brytanii. Finansowanie mediów publicznych jest wszędzie uregulowane, tylko nie w Polsce. Rzeczywiście dużo decyzji podejmuję intuicyjnie, bo mam coś takiego, że wiem, co się ludziom podoba i to może jest jakiś dar, którego nie da się zaszeregować. Nie da się robić dobrej telewizji tylko na exelu. Dobra telewizja, to są emocje, rzeczy trochę nieuchwytne, tym bardziej w sporcie. Tam są emocje łączące wszystkich Polaków, piękne historie, wielkie imprezy, biało-czerwona na maszcie, hymn i reprezentacje Polski. To są wielkie sprawy, ludzie często nie zdają sobie sprawy, że pracując w TVP Sport dotykamy wielkich rzeczy i to dotyczy wszystkich. To jest tylko sport i aż sport.

Kanałów sportowych w Polsce mamy za dużo? Będzie walka z przesytem całych mediów?

W interesie wszystkich nadawców sportowych jest zacząć w końcu ze sobą współpracować na takim organicznym poziomie, by ci widzowie nam nie uciekli. Żyjemy w dobie Netflixa, bardzo dużej komputeryzacji. W ciągu dwóch, trzech, może do pięciu lat czeka nas kolejna rewolucja technologiczna. O tym się nie mówi, ludzie o tym zapominają i nie są na to gotowi. Czeka nas rewolucja, bo mówi się, że do 2030 r. 800 mln robotów będzie wykonywać prace dotychczas zarezerwowane dla ludzi, do tego komputery kwantowe, zimna fuzja. Nie będzie to oczywiście świat si-fi, roboty nie przejmą władzy nad światem. Chodzi o to, by być na to gotowym, bo to będzie szybsze niż kostki domino, taki efekt podpalenia pudełka z zapałkami. Rola wszystkich telewizji jest taka, aby znaleźć jakąś formułę, aby widzów zatrzymać przy telewizji. Żyjemy w sporcie i to jest dużo łatwiejsze. Serial na Netflixie można obejrzeć w dowolnej chwili w odpowiednich dawkach.

1 »

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Aktualności sportowe

Terminarz rozgrywek

Brak danych
Piątek, 23 sierpnia 2019
— Piłka nożna, — Liga angielska, 3. kolejka 23.08.201925.08.2019
21:00 Aston Villa -:- Everton FC
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 2. kolejka 25.08.201925.08.2019
20:00 Granada CF -:- Sevilla FC
22:00 Levante UD -:- Villarreal CF
— Piłka nożna, — Ekstraklasa, 6. kolejka 23.08.201925.08.2019
20:30 Jagiellonia Białystok -:- Wisła Kraków
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 2. kolejka 24.08.201924.08.2019
20:30 FC Koeln -:- Borussia Dortmund
Sobota, 24 sierpnia 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 6. kolejka 24.08.201925.08.2019
14:30 Podbeskidzie Bielsko-Biała -:- Olimpia Grudziądz
19:00 Chrobry Głogów -:- Stomil Olsztyn
19:45 Odra Opole -:- Radomiak Radom
— Piłka nożna, — 2. liga, 6. kolejka 24.08.201924.08.2019
17:00 Stal Rzeszów -:- Elana Toruń
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa A, 2. kolejka 24.08.201925.08.2019
13:30 Ursus Warszawa U-17 -:- AKS SMS Łódź U-17
14:00 Legia Warszawa U-17 -:- MKS Polonia Warszawa U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa A, 2. kolejka 24.08.201924.08.2019
12:00 AP Talent Białystok U-15 -:- MKS Polonia Warszawa U-15
12:00 Legia Warszawa U-15 -:- UKS SMS Łódź U-15
14:30 MKS Ząbkovia Ząbki U-15 -:- Jagiellonia Białystok U-15
16:00 ZKS Olimpia Elbląg U-15 -:- Escola Varsovia U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa B, 2. kolejka 24.08.201904.09.2019
11:00 Arka Gdynia SI U-15 -:- Lech Poznań U-15
12:00 CWZS Bydgoszcz U-15 -:- Lechia Gdańsk U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa C, 2. kolejka 24.08.201904.09.2019
12:00 Falubaz Zielona Góra U-15 -:- Chrobry Głogów U-15
12:00 Piast Gliwice U-15 -:- Zagłębie Lubin U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa D, 2. kolejka 24.08.201904.09.2019
12:00 Sandecja Nowy Sącz U-15 -:- Motor Lublin U-15
12:00 Stal Rzeszów U-15 -:- Górnik Łęczna U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa B, 2. kolejka 24.08.201927.08.2019
12:00 AP Reissa Poznań U-17 -:- Arka Gdynia U-17
12:00 Lech Poznań U-17 -:- Lechia Gdańsk U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa C, 2. kolejka 24.08.201924.08.2019
11:00 Górnik Zabrze U-17 -:- Stadion Śląski Chorzów U-17
11:30 Gwarek Zabrze U-17 -:- Ruch Chorzów U-17
12:00 PLUKS Pomologia Prószków U-17 -:- Rozwój Katowice U-17
15:00 Zagłębie Lubin U-17 -:- Śląsk Wrocław U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa D, 2. kolejka 24.08.201925.08.2019
12:00 AP TOP 54 Biała Podlaska U-17 -:- Cracovia U-17
12:00 Korona Kielce U-17 -:- Stal Mielec U-17
12:30 Karpaty Krosno U-17 -:- Wisła Kraków U-17
— Piłka nożna, — CLJ, 3. kolejka 24.08.201925.08.2019
12:00 UKS SMS Łódź U-18 -:- Legia Warszawa U-18
12:00 Zagłębie Lubin U-18 -:- Pogoń Szczecin U-18
13:00 Arka Gdynia U-18 -:- Jagiellonia Białystok U-18
14:00 Korona Kielce U-18 -:- Escola Varsovia U-18
— Piłka nożna, — Liga angielska, 3. kolejka 23.08.201925.08.2019
13:30 Norwich City -:- Chelsea Londyn
16:00 Brighton & Hove Albion -:- Southampton FC
16:00 Manchester United -:- Crystal Palace
16:00 Sheffield United -:- Leicester City
16:00 Watford FC -:- West Ham United
16:00 Wolverhampton Wanderers -:- Burnley FC
18:30 Liverpool FC -:- Arsenal Londyn
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 2. kolejka 25.08.201925.08.2019
17:00 Osasuna Pampeluna -:- SD Eibar
19:00 Real Madryt -:- Real Valladolid
21:00 Celta Vigo -:- Valencia CF
21:00 Getafe CF -:- Athletic Bilbao
— Piłka nożna, — Liga francuska, 3. kolejka 24.08.201928.08.2019
20:00 Amiens SC -:- FC Nantes
20:00 Angers SCO -:- FC Metz
20:00 Dijon FCO -:- Girondins Bordeaux
20:00 Stade Brestois -:- Stade de Reims
— Piłka nożna, — Ekstraklasa, 6. kolejka 23.08.201925.08.2019
15:00 Cracovia -:- Arka Gdynia
17:30 Lechia Gdańsk -:- Śląsk Wrocław
20:00 Raków Częstochowa -:- Lech Poznań
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 2. kolejka 24.08.201924.08.2019
15:30 FC Augsburg -:- Union Berlin
15:30 FSV Mainz -:- Borussia Moenchengladbach
15:30 Fortuna Duesseldorf -:- Bayer Leverkusen
15:30 SC Paderborn -:- SC Freiburg
15:30 TSG 1899 Hoffenheim -:- Werder Brema
18:30 Schalke 04 Gelsenkirchen -:- Bayern Monachium
— Piłka nożna, — Liga włoska, 1. kolejka 24.08.201926.08.2019
18:00 AC Parma -:- Juventus Turyn
20:45 ACF Fiorentina -:- SSC Napoli
Niedziela, 25 sierpnia 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 6. kolejka 24.08.201925.08.2019
14:45 Zagłębie Sosnowiec -:- GKS Tychy
16:00 Warta Poznań -:- GKS Jastrzębie
17:00 Sandecja Nowy Sącz -:- GKS Bełchatów
18:00 Chojniczanka Chojnice -:- Puszcza Niepołomice
19:00 Wigry Suwałki -:- Bruk-Bet Termalica Nieciecza
— Piłka nożna, — 2. liga, 6. kolejka 24.08.201924.08.2019
13:05 Górnik Łęczna -:- GKS Katowice
16:00 Błękitni Stargard -:- Resovia
16:00 Skra Częstochowa -:- Widzew Łódź
17:00 Garbarnia Kraków -:- Lech II Poznań
17:00 Legionovia Legionowo -:- Górnik Polkowice
18:00 Bytovia Bytów -:- Znicz Pruszków
19:00 Olimpia Elbląg -:- Stal Stalowa Wola
19:00 Pogoń Siedlce -:- Gryf Wejherowo
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa A, 2. kolejka 24.08.201925.08.2019
12:00 Escola Varsovia U-17 -:- Naki Olsztyn U-17
15:00 UKS SMS Łódź U-17 -:- Znicz Pruszków U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa B, 2. kolejka 24.08.201904.09.2019
16:00 UKS LOTOS Gdańsk U-15 -:- Warta Poznań U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa C, 2. kolejka 24.08.201904.09.2019
17:00 Miedź Legnica U-15 -:- FC Wrocław Academy U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa D, 2. kolejka 24.08.201904.09.2019
12:00 Akademia Piłkarska 21 U-15 -:- Wisła Kraków U-15
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa B, 2. kolejka 24.08.201927.08.2019
15:00 Arka Gdynia SI U-17 -:- Warta Poznań U-17
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa D, 2. kolejka 24.08.201925.08.2019
14:30 Podgórze Kraków U-17 -:- BKS Lublin U-17
— Piłka nożna, — CLJ, 3. kolejka 24.08.201925.08.2019
12:00 Górnik Zabrze U-18 -:- Cracovia U-18
12:00 Wisła Kraków U-18 -:- Lech Poznań U-18
13:00 Hutnik Kraków U-18 -:- Śląsk Wrocław U-18
13:00 Lechia Gdańsk U-18 -:- Gwarek Zabrze U-18
— Piłka nożna, — Liga angielska, 3. kolejka 23.08.201925.08.2019
15:00 AFC Bournemouth -:- Manchester City
17:30 Tottenham Hotspur -:- Newcastle United
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 2. kolejka 25.08.201925.08.2019
17:00 Deportivo Alaves -:- Espanyol Barcelona
19:00 RCD Mallorca -:- Real Sociedad
21:00 FC Barcelona -:- Real Betis Sewilla
— Piłka nożna, — Liga francuska, 3. kolejka 24.08.201928.08.2019
15:00 AS Monaco -:- Nimes Olympique
17:00 RC Strasbourg -:- Stade Rennais
21:00 Paris Saint-Germain -:- Toulouse FC
— Piłka nożna, — Ekstraklasa, 6. kolejka 23.08.201925.08.2019
15:00 Górnik Zabrze -:- Korona Kielce
17:30 Zagłębie Lubin -:- Piast Gliwice
17:30 ŁKS Łódź -:- Legia Warszawa
— Piłka nożna, — Liga niemiecka, 2. kolejka 24.08.201924.08.2019
15:30 RB Lipsk -:- Eintracht Frankfurt
18:00 Hertha Berlin -:- VfL Wolfsburg
— Piłka nożna, — Liga włoska, 1. kolejka 24.08.201926.08.2019
18:00 Udinese Calcio -:- AC Milan
20:45 AS Roma -:- Genoa CFC
20:45 Cagliari Calcio -:- Brescia Calcio
20:45 Hellas Werona -:- Bologna FC
20:45 SPAL Ferrara -:- Atalanta Bergamo
20:45 Sampdoria Genua -:- Lazio Rzym
20:45 Torino FC -:- US Sassuolo
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
— Piłka nożna, — Fortuna 1 Liga, 6. kolejka 24.08.201925.08.2019
19:39 Stal Mielec -:- Miedź Legnica
— Piłka nożna, — Liga hiszpańska, 2. kolejka 25.08.201925.08.2019
21:00 CD Leganes -:- Atletico Madryt
— Piłka nożna, — Ekstraklasa, 6. kolejka 23.08.201925.08.2019
18:00 Pogoń Szczecin -:- Wisła Płock
— Piłka nożna, — Liga włoska, 1. kolejka 24.08.201926.08.2019
20:45 Inter Mediolan -:- US Lecce
Wtorek, 27 sierpnia 2019
— Piłka nożna, — Regionalny PP: lubuskie, Gorzów Wielkopolski - II runda 27.08.201928.08.2019
17:00 Kosmos 78 Rudnica -:- Spartak Deszczno
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Kraków/Kraków - III runda 27.08.201928.08.2019
17:00 Błękitni II Modlnica -:- KS Borek (Kraków)
17:00 Dragoons Kraków -:- Błękitni Modlnica
17:00 Hutnik II Kraków -:- Wieczysta Kraków
17:00 JKS Zelków -:- Wiślanie II Jaśkowice
17:00 Kabel Kraków -:- Bronowianka Kraków
17:00 LKS Niedźwiedź -:- Grębałowianka Kraków
17:00 LKS Skała 2004 -:- Proszowianka Proszowice
17:00 Michałowianka Michałowice -:- TS Węgrzce
17:00 Pogoń Skotniki (Kraków) -:- Iskra Radwanowice
17:00 Sokół Rybna -:- Piast Wołowice
17:00 Zwierzyniecki KS Kraków -:- Prokocim Kraków
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Nowy Sącz/Podhale - II runda 11.08.201927.08.2019
17:00 Gronik Gronków -:- Podhale II Nowy Targ
— Piłka nożna, — CLJ U-17 grupa B, 2. kolejka 24.08.201927.08.2019
12:00 Chemik Bydgoszcz U-17 -:- Pogoń Szczecin U-17
— Piłka nożna, — Liga francuska, 3. kolejka 24.08.201928.08.2019
19:00 Montpellier HSC -:- Olympique Lyon
Środa, 28 sierpnia 2019
— Piłka nożna, — Regionalny PP: dolnośląskie, Legnica - I runda 21.08.201928.08.2019
17:00 Kaczawa II Bieniowice -:- Czarni Rokitki
18:00 Albatros Jaśkowice -:- Wilkowianka Wilków
— Piłka nożna, — Regionalny PP: dolnośląskie, Wałbrzych - II runda 11.08.201928.08.2019
Zagłębie Wałbrzych -:- Górnik Boguszów-Gorce
— Piłka nożna, — Regionalny PP: kujawsko-pomorskie, Bydgoszcz - II runda 20.08.201928.08.2019
17:00 Goplania Inowrocław -:- Cuiavia Inowrocław
18:00 Victoria Koronowo -:- Sędziowie K-PZPN Bydgoszcz
— Piłka nożna, — Regionalny PP: lubuskie, Zielona Góra - I runda 14.08.201928.08.2019
17:00 Błękitni Lubięcin -:- Mieszko Konotop
17:00 Drzonkowianka Racula -:- Odra Nietków
17:00 Hamar Górzyn -:- Alfa Jaromirowice
17:00 Sparta Grabik -:- Delta Sieniawa Żarska
17:00 Zorza Ochla -:- Piast Czerwieńsk
17:00 ŁKS Łęknica -:- Unia Kunice (Żary)
17:00 Łużyczanka Lipinki Łużyckie -:- Budowlani Lubsko
— Piłka nożna, — Regionalny PP: lubuskie, Gorzów Wielkopolski - II runda 27.08.201928.08.2019
17:00 As Pieski -:- Orzeł Międzyrzecz
17:00 Celuloza Kostrzyn nad Odrą -:- Toroma Torzym
17:00 GKS Bledzew -:- Budowlani Murzynowo
17:00 Lubniewiczanka Lubniewice -:- Piast Karnin
17:00 Noteć Stare Bielice -:- Kasztelania Santok
17:00 Odra Górzyca -:- Warta Słońsk
17:00 Zew Dąbroszyn -:- Błękitni Lubno
17:00 Zorza Kowalów -:- Czarni Witnica
17:00 Znicz Trzemeszno Lubuskie -:- Róża Różanki
17:00 Leśnik Rąpin -:- Zjednoczeni Przytoczna
17:00 Lubuszanin Drezdenko -:- Łucznik Strzelce Krajeńskie
17:00 Uran Trzebicz -:- Radowiak Drezdenko
17:30 Zieloni Lubiechnia Wielka -:- Stal Sulęcin
— Piłka nożna, — Regionalny PP: mazowieckie, Ciechanów-Ostrołęka - II runda 20.08.201928.08.2019
17:00 PAF Płońsk -:- MKS Ciechanów
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Kraków/Kraków - III runda 27.08.201928.08.2019
17:00 Bieżanowianka Kraków -:- Nadwiślan Kraków
17:00 Iskra Krzęcin -:- Lot Balice
17:00 Jastrzębiec Książ Wielki -:- Bibiczanka Bibice
17:00 Kaszowianka Kaszów (oldboje) -:- Radziszowianka Radziszów
17:00 Liszczanka Liszki -:- Kmita Zabierzów
17:00 Orzeł Bębło -:- Zieleńczanka Zielonki
17:00 Płomień Kostrze (Kraków) -:- Garbarnia II Kraków
17:00 Płomień Kościelec -:- Orzeł Iwanowice
17:00 Spartak Wielkanoc-Gołcza -:- Prądniczanka Kraków
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Nowy Sącz/Limanowa - 1/4 finału 28.09.201928.09.2019
Laskovia Laskowa -:- Płomień Limanowa
Sokół Słopnice -:- Orkan Szczyrzyc
Turbacz Mszana Dolna -:- Limanovia Limanowa
Zalesianka Zalesie -:- Orkan Niedźwiedź
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Nowy Sącz/Nowy Sącz - III runda 28.08.201928.08.2019
17:00 Barciczanka II Barcice -:- Kolejarz Stróże
17:00 Dunajec Nowy Sącz -:- Łosoś Łososina Dolna
17:00 Grybovia Grybów -:- Sokół Stary Sącz
17:00 Orzeł Wojnarowa -:- Zawisza Rożnów
17:00 Skalnik Kamionka Wielka -:- ULKS Korzenna
17:00 Zyndram Łącko -:- Gród Podegrodzie
— Piłka nożna, — Regionalny PP: małopolskie, Tarnów/Tarnów - I runda 28.08.201928.08.2019
17:30 Błękitni 1947 Tarnów -:- LKS Ładna
17:30 GLKS Gromnik -:- Dunajec Zakliczyn
17:30 LKS Rzepiennik Strzyżewski -:- Dunajec Zbylitowska Góra
17:30 LUKS Skrzyszów -:- Zorza Zaczarnie
17:30 Olimpia Wojnicz -:- Tuchovia Tuchów
17:30 Pogórze Pleśna -:- Metal Tarnów
17:30 Sokół Wałki -:- LKS Szynwałd
17:30 Victoria Koszyce Małe -:- Ciężkowianka Ciężkowice
— Piłka nożna, — Regionalny PP: łódzkie, Piotrków Trybunalski - III runda 21.08.201928.08.2019
16:30 Olimpia Wola Załężna -:- LUKS Mroczków-Dzielna
— Piłka nożna, — Regionalny PP: łódzkie, Sieradz - III runda 28.08.201928.08.2019
17:00 GKS Czastary -:- Orkan Buczek
17:00 KS Wieluń -:- Warta Działoszyn
17:00 LKS Chojne -:- LKS Kwiatkowice
17:00 Piast Błaszki -:- MLKS Konopnica
17:00 Sommer Zapole -:- Warta Sieradz
17:00 TS Janiszewice -:- Pogoń Zduńska Wola
17:00 Victoria Szadek -:- Jutrzenka Warta
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa C, 1. kolejka 17.08.201928.08.2019
12:00 Śląsk Wrocław U-15 -:- Miedź Legnica U-15
— Piłka nożna, — Liga francuska, 3. kolejka 24.08.201928.08.2019
19:00 OSC Lille -:- AS Saint-Etienne
21:00 OGC Nice -:- Olympique Marsylia
Czwartek, 29 sierpnia 2019
— Piłka nożna, — CLJ U-15 grupa B, 3. kolejka 29.08.201901.09.2019
14:30 Lech Poznań U-15 -:- UKS LOTOS Gdańsk U-15
— Piłka nożna, — Liga Europy, 4. runda eliminacyjna 22.08.201929.08.2019
20:45 Glasgow Rangers -:- Legia Warszawa

Galeria