Marcin Lewandowski na podium Diamentowej Ligi w Monako!

SK
Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyceMarcin Lewandowski
Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkiej atletyceMarcin Lewandowski Sławomir Kowalski
W wysokiej formie po mistrzostwach Europy, co udowodnili w Monako są Marcin Lewandowski i Adam Kszczot.Przygotowujący się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Marcin Lewandowski (Zawisza) zajął 3. miejsce w biegu na 800 m w Diamentowej Lidze w Monako z najlepszym czasem w sezonie - 1.44,59.

Lewandowski przed tygodniem zdobył srebrny medal mistrzostw Europy w Amsterdamie, a złoto przegrał z Adamem Kszczotem. Jak sam podkreślał nie jest jeszcze w szczytowej formie, gdyż dopiero rozpoczął treningi szybkościowe pod kątem 800 m.

Z obozu w Sankt Moritz w Szwajcarii udał się do Monako na mityng Diamentowej Ligi. W bieg na 800 m zwyciężył niespełna 20-letni Kenijczyk Alfred Kipketer, mistrz świata w kategorii U18 (2013) i U20 (2014), w czasie 1.44.47. Zablokowany na finiszu Adam Kszczot osiągnął 1.44.49 (najlepszy wynik w br. w Europie), dobrze finiszował Marcin Lewandowski - trzeci na mecie z rezultatem 1.44.59 (najszybciej w br.).

Pozostałe wyniki Polaków. W rzucie dyskiem po raz 18. w mityngu Diamentowej Ligi triumfował Piotr Małachowski, Wygrał konkurs z rezultatem 65.57 (jego wszystkie cztery mierzone próby były lepsze od rywali), Szweda Daniela Ståhla wyprzedził o 270 cm. Robert Urbanek zajął siódme miejsce (59.62). Małachowski jest liderem klasyfikacji Diamond Race - 41 pkt, przed Urbankiem - 23 i Ståhlem - 14. W bardzo silnej obsadzie na dystansie 800 m Angelika Cichocka czasem 1:58.97 ustanowiła rekord życiowy (6. miejsce).