Marcin Lewandowski dobiegł do półfinału 1500 metrów!

Zawiszanin Marcin Lewandowski w swoim biegu eliminacyjnym zajął 3. miejsce z czasem 3:46.06 i awansował do piątkowego półfinału 1500 metrów. Andrzej Banaś
W czwartek nikt z polskich lekkoatletów nie startował w finałach mistrzostw świata w Londynie. Za to sześciu brało udział w eliminacjach, w tym Marcin Lewandowski z Zawiszy Bydgoszcz.

I przeszli je szeroką ławą. 100-procentowa skuteczność biało-czerwonych!

W eliminacjach 800 m kobiet wystartowały dwie Polki. Obie awansowały do półfinału. Angelika Cichocka wygrała drugi bieg z czasem 2:00.87, zaś Joanna Jóźwik w trzecim biegu eliminacyjnym zajęła 3. miejsce z czasem 2:01.51.

Dwóch Polaków pobiegło w eliminacjach 1500 m. Z każdego z trzech biegów do półfinału awansowało sześciu najlepszych.

Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) w pierwszym biegu był piąty (3:46.06). Michał Rozmys w III serii zajął 11. miejsce, ale jego bieg był bardzo szybki i awansował z czasem (3:40.28).

W konkurencjach technicznych mieliśmy dwoje biało-czerwonych.

W rzucie oszczepem mężczyzn minimum 83,00 Marcin Krukowski przekroczył w trzeciej próbie - 83,49 - co dało mu ostatecznie 5. miejsce w grupie A. Wcześniej rzucał 81,79 i 77,48.

W eliminacjach skoku wzwyż kobiet minimum wynosiło 194 cm. Kamila Lićwinko opuściła 180, a kolejne trzy wysokości (185 - 189 - 192) zaliczyła za pierwszym razem. I to wystarczyło do awansu do finałowego konkursu.