https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mają na nas oko

Jarosław Jakubowski
Miejski monitoring w Bydgoszczy ma już prawie 120 kamer, z czego co piąta obserwuje ulicę Dworcową. Ale system przy obecnej obsłudze nie pomieści już więcej urządzeń.

Miejski monitoring w Bydgoszczy ma już prawie 120 kamer, z czego co piąta obserwuje ulicę Dworcową. Ale system przy obecnej obsłudze nie pomieści już więcej urządzeń.

<!** Image 2 align=none alt="Image 202887" sub="Nowe kamery (jak ta na rogu Dworcowej i Marcinkowskiego) zamontowane są na stylowych słupach Fot. Tomasz Czachorowski">

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ulica Dworcowa została naszpikowana kamerami. Na odcinku od Gdańskiej do Matejki zamontowani 22 nowe urządzenia, w tym 18 kamer stacjonarnych i cztery obrotowe. Kamery obserwują nie tylko Dworcową, ale również jej przecznice: Warmińskiego, Pomorską, Sienkiewicza, Marcinkowskiego i Matejki.

Dodatkowo zadbano o bezpieczeństwo nowej linii tramwajowej do dworca kolejowego. Trzy nowe kamery zamontowano przy ulicach: Rycerskiej, Warszawskiej i Zygmunta Augusta.

To nie wszystkie nowości w miejskim monitoringu. Kamera obrotowa została zamontowana w Śródmieściu przy ul. Chocimskiej, na rogu Kościuszki. Urządzenie pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa w pobliżu Gimnazjum nr 24.

Obrotowa kamera trafiła na Szwederowo. Zamontowano ją w newralgicznym puncie tej dzielnicy, przy skrzyżowaniu ulic: Nowodworskiej, Podgórnej, Filareckiej, Orlej, Leszczyńskiego i Ugory.

Aż trzy dodatkowe obrotowe kamery pojawiły się w Fordonie. Jedna na ulicy Duracza i dwie na Berlinga, przy skrzyżowaniu z Kleina i na wysokości ul. Gierczak (tam, gdzie mieszczą się filia Urzędu Miasta i szkoła).

<!** reklama>

Nowe kamery czuwają również przy nowo powstałych orlikach: przy ul. Hutniczej, Śląskiej, ul. Węgierskiej, Koronowskiej i Gajowej.

Na tym obecne możliwości systemu monitoringu się kończą. Dlaczego? Dwa studia w Komendzie Miejskiej Policji i w Komisariacie Bydgoszcz-Śródmieście nie pomieszczą już więcej stanowisk obsługi. W obu studiach pracuje łącznie 30 osób, po 6-7 na jednej zmianie. Jedna osoba jest w stanie śledzić obraz z maksymalnie 8 kamer jednocześnie. Oznacza to, że niecała połowa istniejących kamer jest na podglądzie online. Reszta pracuje w trybie rejestrowym.

Jest jeszcze jeden problem - zła jakość nagrań z niektórych kamer. Te najstarsze działają bez przerwy od końca 2004 roku.

- Dlatego w 2013 roku skupiamy się na wymianie części sprzętu i rozbudowie studia. Wybieram się z projektem zmian do prezydenta. Mam nadzieję, że jeszcze w styczniu będę miał w tej sprawie dobre wieści - mówi Adam Ferek, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

T
Trella
też mogłyby intensywniej ruszać się i rozglądać i reagować. A oni spacerują i liczą obłoki, zamiast wyłapywać kierowców z komórkami przy uchu, pijaków, podejrzanych łobuzów. Czemu nie reagują na hałasy w domach, tam, gdzie jest głośna muzyka i odgłosy kłótni?
b
bk
Przed dworcem na ulicy Zygmunta Augusta 16 jest siedziba Wojewódzkiego Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy. Niestety jest to organ podległy Prezydentowi Miasta. Niech Wspólnota zgłosi budynek do kontroli. Może pomoże ?!
T
Tadeusz
Pól roku zamalowana sciana kibolską reklama na budynky Przychodni Kolejowej.Niebieskie tlo z napisem- mlode środmieście. Czas najwyższy by te bohomazy wyczścić. Nie bedzie to zmarnowana praca poniewaz nowe kamery akurat w tym miejscu zarejestruja to ewentualne przestepstwo. Trochę wstyd że takie dziadostwo nie zostalo posprzatane.
m
muzyk
"Telefony w mojej głowie " no jaki zespól to śpiewal ??
A teraz kamery w mojej głowie jeżeli to mozna nazwać głową co w tej Bydzi wyprawiają
M
Mateusz Dw.96
Ja nie poruszam sprawy halasu,ja poruszam sprawę drgań wibracji i huku.Od miesiąca apeluję o interwencję w tej haniebnej sprawie.Kontakt z policją -śródmieście,kontakt z komendantem policji bydgoszc,kontakt z zakladem dróg miejskich.z prezydentem, wiceprezydentem,gazetą Expres Byd.,powiatowy nadzor budowlany,wydzial zarządzania kryzysowego oraz do Gazety .pl. Celowo pisze nazwy wlasne z malej litery -domyślcie sie państwo dlaczego? Ten wspanialy cud techniki zgotowal mojej rodzinie taki komfort że spać możemy od pólnocy do 4.36. Sprawę pociągnąlem na tyle że kazano mi czekać do przyszlego poniedzialku-jeszcze 6dni.Pytam się czy te wszystkie pisma o interwencję i o zwolnienie predkości przy naszej kamienicy to tak wiele? Może urzędnicy nie potrafią czytać ze zrozumieniem a może boją się oddzwonić w tej sprawie? Może im wlaśnie wstyd za zatwierdzenie takego rujnującego nasze życie projektu? Następne pytanie .-kto zapewni i podpisze się pod dokumentem zapewniającym pelne bezpieczeństwo w tym budynku.Czy znajdzie się teraz cwaniak ktory w razie katastrofy budowlanej pokryje wszystkie szkody.Zaznaczam ,że kamienica jest wlasnoscią Wspolnoty Mieszkaniowej.
m
mateusz Dw. 96
Większośc użytkowników porusza kwestię halasu. Ja poruszam problem drgań, wibracji i huku. To wlaśnie przyczyna partactwa technologicznego. Gumowe maty ,dywaniki ,żywice i cuda na kiju mialy zrewolucjonizować nowoczesne torowiska w Bydgoszczy a co sie okazalo? -kamienica wibruje i drży w czsie gdy przejeżdża nawet najnowszy tramwaj . Jeżeli chodzi o halas to w nocy można zatkać uszy stoperami ale wyeliminowac drgania i wibracje to można tylkjo w hamaku na gumkach.Tak,tak wlasnie spimy . Chcę napisać tym wszystkim mądralom ,ktorzy piszą o halasie przejeżdżających TIR-ów w nocy ,że na Dworcowej jeżdzily one wcześniej i tak wielkiego spustiszenia nie robily jak obecne tramwaje. Następnym niewybaczalnym i hipokrytycznym partactwem jest przysunięcie torowiska z osi jezdni na pobocze. Skutkuje to tym że konstrukcja budynku jeszcze bardziej zostala narażona na drgania. Spokój i zarazem pozwolenie na sen zaczyna się 6 minut po pólnocy i trwa aż do godz 4.36.Jeżeli szybko zasniemy to udaje sie to w polowie ustawowego czasu który wynosi 8 godzin.Od miesiąca tworzymy pisma i dzwonimy na policje ,do Zarządu dróg ,prezydenta miasta Bydgoszczy i nadzoru budowlanego by tramwaje zwalnialy przy naszej kamienicy .Niestety -bez skutku.Takie niehumanitarne postępowanie powoduje choroby i depresje. Czekać juz dlużej nie można węc jeżeli jest ktos kto ma podobny problem to proszę o kontakt.
m
michu168
Proponuję drogowcom wybrać się z acetonem i szmatami na nowy most tramwajowy Jagiełły. Tramwaje nie jeżdżą jeszcze dwóch miesięcy a już filary są pomalowane spreyem oraz słup trakcyjny i lina mostu. Czy nikt nie dozoruje tego mostu? Czy jadący nową trasą pasażerowie muszą oglądać takie widoki? I co z tego skoro kamera z Dworcowej "nie widzi" osiłka ze spreyem. Niech zamontują kamery na moście.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski