LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz grała z liderem tabeli. Mecz trwał 105 minut

Patryk Jendrzejewski
Patryk Jendrzejewski Arkadiusz Wojtasiewicz
Tenisiści stołowi znad Brdy przegrali w piątek wieczorem na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo 0:3 w meczu otwierającym 2. etap zmagań w LOTTO Superlidze (grupa mistrzowska). Spotkanie trwało 105 minut.

Działdowianie mają na koncie 36 oczek i liderują tabeli, ale warto pamiętać, że rozegrali już czternaście spotkań. Nasi pingpongiści są na 5. pozycji z dorobkiem 23 punktów (13 meczów). Bydgoszczanie, przynajmniej na razie, muszą radzić sobie bez lidera – Japończyka Asuki Machiego. Wszystko przez pandemię koronawirusa i obostrzenia z tym związane.

W grupie mistrzowskiej rywalizuje sześć ekip, które w 2. etapie grają systemem „każdy z każdym, bez rewanżu”. Najlepsza dwójka zakwalifikuje się do półfinałów, zespoły z miejsc 3-6 utworzą dwie pary ćwierćfinałowe.

W pojedynku otwarcia piątkowego spotkania Patryk Jendrzejewski walczył dzielnie, ale nie dał rady znacznie bardziej utytułowanemu – Jakubowi Dyjasowi. Szkoda, że bydgoszczanin nie wykorzystał 2-punktowego prowadzenia w końcówce 1. seta (10:8).

Gdy Chorwat Andrej Gacina dość gładko wygrał dwa pierwsze sety kolejnej gry, wydawało się, że odniesie pewne zwycięstwo. Rosjanin Wiaczesław Burow zebrał się w sobie i doprowadził do wyrównania. W piątej partii długo byliśmy świadkami wymiany ciosów. Od stanu 6:6 Gacina wygrał jednak 4 akcje z rzędu i tej zaliczki już nie roztrwonił. Triumfował ostatecznie 11:8.

Trzeci pojedynek wieczoru to była konfrontacja doświadczenia z młodością. 38-letni Jiri Vrablik pokonał 21-letniego Artura Grelę 3:1. Młokosowi znad Brdy trzeba jednak oddać, że Czechowi z polskim paszportem wysoko zawiesił poprzeczkę.

Następne spotkanie LOTTO Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz rozegra we wtorek, 26 stycznia. Tego dnia podejmować będzie Dojlidy Białystok (3. miejsce, 29 pkt). Początek o godz. 16.00. Kibice nie zostaną wpuszczeni do sali przy ul. Bronikowskiego, darmowa transmisja na platformie YouTube.

DEKORGLASS DZIAŁDOWO – LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA 3:0

Wyniki gier: Jakub Dyjas – Patryk Jendrzejewski 3:0 (13:11, 11:8, 11:8), Andrej Gacina – Wiaczesław Burow 3:2 (11:9, 11:6, 9:11, 9:11, 11:8), Jiri Vrablik – Artur Grela 3:1 (11:7, 10:12, 11:4, 12:10).