Debiutujący Emil Sajfutdinow, pomylone kolory kasków - ostatnia wygrana Polonii w Toruniu [zdjęcia]

15 lat temu żużlowcy znad Brdy po raz ostatni wygrali na torze rywala zza miedzy. Budlex Polonia pokonała Adrianę Toruń 45:44. Bydgoszczanom nie przeszkodziła nawet porażka 0:5 w ostatnim wyścigu, z którego za przekroczenie czasu 2 minut wykluczeni zostali Piotr Protasiewicz i Andreas Jonsson (wyjechali na tor w złych kolorach kasków i nie zdążyli ich zmienić). Jednym z liderów zwycięskiej ekipy był debiutujący na polskich torach - Emil Sajfutdinow. Niespełna 17-letni chłopak z Baszkirii zdobył dla "Gryfów" 9 punktów i bonus (3, 0, 1, 2*, 3). Najskuteczniejszy w Polonii był Jonsson - 12 (3, 3, 3, 3, w/2 min). Torunianom nie pomogło 16 pkt Wiesława Jagusia (w 6 startach). ZOBACZ ZDJĘCIA Z 2006 ROKU Z NIEISTNIEJĄCEGO JUŻ STADIONU APATORA PRZY UL. BRONIEWSKIEGO >>>>Jarosław Pabijan