Lekkoatleci CWZS Zawisza Inowrocławia nie podbili [ZDJĘCIA]

Marek Fabiszewski, kris, zdjęcia Magdalena Pindel
Osiem najlepszych klubów z eliminacji, w tym CWZS Zawisza Bydgoszcz SL, wystartowało w sobotę w Inowrocławiu w Drużynowych Mistrzostwach Polski, czyli w finale TAMEX Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej.

Drużynowe Mistrzostwa Polski rozgrywane są od 1957 roku. W latach 1989-1993 zawody nie odbyły się. Zawisza wygrał 1. edycję, a w historii tej rywalizacji zdobył 24 medale (6-14-4).

Zawisza i AZS-AWF Warszawa to jedyne kluby, które występują w I lidze od samego początku rywalizacji drużynowej.

W sobotę na Stadionie im. Inowrocławskich Olimpijczyków rywalizowało blisko 200 lekkoatletów, pojawili się medaliści i finaliści zakończonych przed dwoma tygodniami berlińskich ME. M.in. kulomioci Michał Haratyk (21,21) i Konrad Bukowiecki (19,92)

W finale DMP każdy klub może wypożyczyć 6 zawodników. I stąd w CWZS Zawisza Bydgoszcz SL w skoku wzwyż Norbert Kobielski z MKS Inowrocław. Na co dzień studiuje w Bydgoszczy i trenuje na Zawiszy.
Kobielski nie był jedynym zawodnikiem wypożyczonym do Zawiszy, ale on jako jedyny z bydgoskiego klubu wygrał swoją konkurencję wynikiem 2,11.

W finałowych zawodach rozgrywanych jest 21 konkurencji – 20 indywidualnych i sztafeta mieszana 4x400 metrów, która zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Maksymalnie do zdobycia jest 168 punktów.

Drużynowe Mistrzostwo Polski 2018 zdobył AZS UMCS Lublin (120 pkt), srebro dla AZS-AWF Warszawa (112 pkt), brąz dla KS AZS AWF Kraków (105 pkt).

Zawisza w 8-drużynowej stawce zajął 7. miejsce i uzbierał tylko 79 pkt.

Agata Syrocka (skok w dal – 5.49 – 6. miejsce),
Wiktoria Zezula (pchnięcie kulą – 11.98 – 5. miejsce, rzut dyskiem – 24.11 – 7. miejsce);

Karol Wiśniewski (skok w dal – 6.94 – 3. miejsce),
Sebastian Łukszo (pchnięcie kulą – 16.63 – 6. miejsce; rzut dyskiem – 44.61 – 8.miejsce);

SZTAFETA MIESZANA 4x400 m (Dominika Jasinowicz, Ryszard Piasecki, Wiktoria Forc, Mikołaj Buzała – 3:44.33 – 7. miejsce).