Zobacz wideo: Przebudowa zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy.

Choć na każdym kroku policja wielokrotnie przypomina, aby seniorzy byli czujni i nie dali się podejść oszustom, to wciąż nie brakuje osób starszych, które często tracą całkiem spore oszczędności.
- Sposób działania przestępców jest wciąż modyfikowany, ale działa na stałym schemacie - dzwoni telefon, oszust podaje się za policjanta lub wnuczka i prosi o pieniądze - informuje kom. Kamila Mocarska-Wielgosz, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. - Dlatego chcemy dotrzeć do każdego seniora, żeby przede wszystkim działać profilaktycznie. W tym celu nakręciliśmy trzy spoty profilaktyczne, które będziemy rozpowszechniać tak, aby wszyscy o tym mówili, aby wzajemnie się ostrzegali, aby otrzymując taki telefon chwilę się zastanowili, rozłączyli się i nie dali oszukać.
Policja przypomina, że ani policjanci, ani lekarze, ani urzędnicy nigdy nie dzwonią po pieniądze, nie proszą osób cywilnych, aby uczestniczyły w akcjach policyjnych w celu zatrzymywania sprawców. Funkcjonariusze nigdy nie każą wyrzucać pieniędzy przez okno, nikogo też po pieniądze nie przysyłają.
Czujni powinni być także bliscy seniorów, którzy powinni rozmawiać z seniorami na ten temat, by uświadomić ich, że nie należy ufać obcym, którzy proszą o pieniądze.