Koszykówka. Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz mają czego żałować

Krzysztof Wypijewski
Bydgoskie koszykarki wraz z kibicami po zakończeniu meczu w Gorzowie
Bydgoskie koszykarki wraz z kibicami po zakończeniu meczu w Gorzowie Facebook/Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz
Nasze panie przegrały w niedzielę w Gorzowie 65:71 w 18. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Zespół znad Brdy pozostaje na 5. miejscu w tabeli.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz 71:65
Kwarty: 21:17, 25:15, 10:19, 15:14.
PSI Enea: Hristova 6, Tikhonenko17, Matkowska 0, Jones 11, Owczarzak 11 oraz Keller 8, Hurt 18.
Basket 25: Fontaine 2, Alleyne 9, W. Sobiech 13, Eivery 8, Michałek 15 oraz Stankiewicz 7, Zmierczak 0, Zasada 0, Poboży 2, Miškinienė 9.

Bydgoszczanki przystąpiły do meczu w optymalnym - jak na ten moment - zestawieniu. Uraz Jillian Alleyne z półfinału Pucharu Polski okazał się niezbyt groźny i Amerykanka pojawiła się na parkiecie w wyjściowej piątce.

Basket 25 w 1. kwarcie stawił zacięty opór. Potem do głosu doszły gorzowianki i do przerwy prowadziły 46:32.

Po przerwie Basket 25 rzucił się w pogoń. Podobać mogły się zwłaszcza Karina Michałek i Wiktoria Sobiech. Po 30. minutach było tylko 56:51.

Na początku finałowej odsłony miejscowe zdobyły 5 oczek z rzędu. Nasze walczyły ambitnie, na 30 sek. przed końcem przegrywały zaledwie 65:69, ale gospodynie nie dały wydrzeć sobie wygranej.

Kolejny mecz bydgoszczanki rozegrają dopiero 20 lutego - u siebie ze Ślęzą Wrocław.