„Kopciuszek” w 1/8 finału, Anglia za burtą!

Redakcja
Kostaryka wygrała z Włochami 1:0 w meczu 2. kolejki grupy D piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii i zapewniła sobie grę w fazie pucharowej mundialu.

To było spotkanie drużyn, które wygrały w 1. kolejce. Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gracze Kostaryki, którzy pokazali, że triumf nad Urugwajem nie był przypadkowy.

W 43. minucie Kostaryka powinna egzekwować jedenastkę, bo w polu karnym powalony został Campbell. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

Minutę później dośrodkowanie z lewego skrzydła Diaza trafiło do Ruiza. Ten uderzył głową, a piłka od poprzeczki wpadła do bramki.

W II połowie Włosi grali bez pomysłu, nie mogli sforsować zasieków obronnych rywala. Kostaryka groźnie kontratakowała, ale wynik nie uległ już zmianie.

Taki rezultat oznacza, że Kostaryka, która miała być chłopcem do bicia w grupie D, jest już pewna gry w 1/8 finału. O tym, kto dołączy do Kostaryki zadecyduje mecz Włochy - Urugwaj (Italii wystarczy remis). Nawet matematyczne szanse straciła Anglia.

Kostaryka - Włochy 1:0 (1:0)